FOTBAL  »  AMICALE  »  FC BOTOȘANI

FC BOTOȘANI - LUDOGOREȚ 3-1 // FOTO FC Botoșani a triumfat în fața lui Ludogoreț! Claudiu Keșeru și Adi Popa au evoluat la bulgari

Articol de GSP - Publicat marti, 15 ianuarie 2019 20:27

FC Botoșani s-a impus într-un amical disputat împotriva campioanei Bulgariei, Ludogoreț, scor 3-1.

Liviu Ciobotariu a folosit două echipe diferite în partida cu Ludogoreț. Campioana Bulgariei a deschis scorul în minutul 12, prin brazilianul Natanael. Moldovenii au egalat cu 10 minute înaintea finalului primei părți, prin Andrei Burcă.

Intrați după pauză, Lorand Fulop (minutul 64) și Cătălin Golofca (minutul 69) au stabilit scorul final.

Claudiu Keșeru și Adi Popa au fost singurii român din lotul lui Ludogoreț. Cosmin Moți și Dragoș Grigore nu au fost disponibili.

Echipa din prima repriză: Martin - Patache, Chindriș, Burcă, Aristeidis - Ongenda, Diakite, Papa - Corban, Roman, Buș

Echipa din repriza secundă: Pap - Dumitraș, Miron, Pitian, Jeison - Târșa, Rodriguez, Fabbrini - Golofca, Fulop, Armando

Vezi și:

VIDEO+FOTO Astra a remizat în amicalul jucat azi cu echipa din grupele Ligii Campionilor