FOTBAL  »  AMICALE  »  CFR CLUJ - ZURICH 2-1

VIDEO+FOTO CFR Cluj câștigă amicalul cu Zurich, scor 2-1 » Meci cu două eliminări

Articol de - Publicat vineri, 18 ianuarie 2019 15:41

CFR Cluj s-a impus în meciul amical din Turcia, 2-1 cu Zurich, echipă de pe locul 4 în campionatul Elveției. Partida n-a fost lipsită de incidente.

Adrian Păun a deschis scorul pentru ardeleni după 8 minute de joc, dar Zurich a egalat imediat după pauză. CFR a rămas în 10 oameni în minutul 58, când Cristi Manea s-a luat la bătaie cu un adversar. Amândoi au fost eliminați. Golul victoriei a fost înscris de Lang.

La meci au fost prezenți și selecționerul Cosmin Contra și secundul naționalei de tineret Adrian Boingiu!

Declarații Adrian Păun

„Ne bucurăm că ne-a ieșit antrenamentul. Se mai întâmplă să existe conflicte, dar la final ne-am îmbrățișat. Mai sunt două săptămâni de muncă, Mister va decide cu cine să înceapă pe teren. Putem spune că am avut ghinion că am picat cu Sepsi în Cupă. Noi vrem să luăm campionatul și Cupa”, a spus Păun.

Echipa de start a lui CFR: Arlauskis - Manea, Langa, Mureșan, Camora - Djokovic, Bordeianu - Deac, Omrani, Păun - Țucudean
Rezerve: Jesus, Vinicius, Costache, Ganea, Petrilă, Seba Petrus, Alex Petrus, Ispas, Ioniță

„E jupân, face ce vrea cu echipa” » Prima reacție de la Craiova, după ce Mitriță a fost sărit din schemă de Iordănescu: „Să-și vadă de viața lui!”
Val de reacții după declarația Emmei Răducanu despre părinții ei: „Sună ca naiba!”
Tenis

Mihaela Buzărnescu, fără rezerve la Open GSP: „O singură colegă mi-a dat un mesaj, în tenis trebuie să te păzești de dezamăgiri”

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”