FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CFR CLUJ - VIITORUL 0-1

CFR CLUJ - VIITORUL 0-1 // VIDEO Gică Hagi, implicat într-un megascandal la pauza meciului: „Bă, ce faceți aici, puneți presiune pe arbitri?”

Scandalul în care a fost implicat Gică Hagi //Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 iulie 2019 22:55

CFR CLUJ - VIITORUL 0-1 // Primul meci oficial din noul sezon a avut o încărcătură specială, iar nervii au cedat la pauză, atunci când Gheorghe Hagi (54 de ani), antrenorul Viitorului, a luat în colimator câțiva membri ai staff-ului clujean.

Deși la finalul meciului a ieșit în evidență printr-o serie de declarații fair-play la adresa lui CFR Cluj, căreia i-a urat succes în partida de la Astana de marți, Hagi a fost mult mai dur în pauza partidei, când scorul era 0-0.

Potrivit TV Telekom Sport, acesta s-a intersectat pe tunelul de la vestiare cu oameni din staff-ul CFR-ului, cărora le-a adresat cuvinte grele: „Bă, ce faceţi voi aici? Puneţi presiune pe arbitri? Să vă fie ruşine! Plecaţi imediat de aici! Grija voastră doar arbitrajul e!”

De furia „Regelui” n-au scăpat nici delegații Viitorului care se situau în zona respectivă: „Băi, conducătorilor, voi dormiţi, bă?! Pun ăştia presiune pe arbitri şi voi staţi ca momâile!”, a „tunat” Hagi, conform sursei citate.

VIDEO cu scandalul

Două faze controversate

În prima repriză, Damjan Djokovic, mijlocașul box-to-box al CFR-ului, a avut o intrare dură asupra lui Andrei Artean, Ion Crăciunescu fiind de părere că Sebastian Colțescu ar fi trebuit să-l elimine pe croat. Ulterior, în minutul 50, Viitorul ar fi trebuit să primească penalty după un henț al lui Bordeianu. Detalii pe larg, AICI!

Vezi și: Ianis Hagi a rupt tăcerea! Detalii importante despre plecarea de la Viitorul: „Acolo ar fi cel mai bine să joc”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”