FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  SCM ZALĂU - OȚELUL 1-4

FOTO Fostul atacant de la FCSB a rezistat doar două minute în meciul din Cupa României Betano

Accidentarea suferită de Stefan Nikolic / Captură Prima Sport

Articol de - Publicat marti, 26 septembrie 2023 18:19 / Actualizat marti, 26 septembrie 2023 18:49

Stefan Nikolic (33 de ani), fostul atacant de la FCSB sau Poli Timișoara, a fost ghinionistul de serviciu al partidei SCM Zalău - Oțelul Galați 1-4, din grupa A a Cupei României Betano. Muntenegreanul a rezistat pe teren doar două minute.

Ajuns la 33 de ani, fostul atacant al FCSB-ului, campion cu formația roș-albastră în 2013, a revenit la începutul lui 2023 în fotbalul românesc. Departe de nivelul etalat în urmă cu 10 ani, el e legitimat la SCM Zalău, o formație din cel de-al treilea eșalon.

Partida cu Oțelul, la care au asistat 4.000 de oameni la Zălău (capacitatea maximă a arenei), a fost una cu ghinion pentru Stefan Nikolic. El a petrecut pe teren doar două minute, fiind înlocuit după ce și-a spart capul la un duel cu George Cîrjan.

Fotbalistul din Muntenegru a început să sângereze în zona tâmplei și nu a mai primit acceptul staff-ului pentru a continua partida.

Fără el în teren, formația din Zalău n-a avut nicio șansă în fața prim-divizionarei antrenate de Dorinel Munteanu. Oțelul s-a impus cu 4-1, iar George Cîrjan, omul de care Nikolic s-a ciocnit, a înscris o „dublă”.

Stefan Nikolic a avut doar experiențe în străinătate după plecarea de la FCSB

După plecarea de la FCSB, Nikolici a evoluat doar peste hotare, bifând experiențe la Incheon United, ȚSKA Sofia, Istra 1961, Termalica, Radnik, FK Sutjeska, Krupa, Melaka United, San Luca și Bisceglie. În total, Nikolic a adunat 74 de meciuri la FCSB și a marcat de 13 ori.

Stefan Nikolic și cel mai important moment al carierei: campion cu FCSB / Sursă foto: Arhivă GSP

CSM Zalău - Oțelul Galați 1-4 » Victorie la pas pentru Dorinel, dar gazdele au reușit cel mai frumos gol al meciului

EXCLUSIV Raport financiar șocant la FCSB: venituri prăbușite, deficit imens! Va crește datoria către Gigi Becali?