FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

4 dintr-o lovitură » FCSB şi-a asigurat serviciile unor juniorii » Doi dintre ei au fost doriţi şi de Hagi

Tudor Moldovan cu mingea la picior // Foto: Facebook
Tudor Moldovan cu mingea la picior // Foto: Facebook

Articol de GSP - Publicat luni, 21 august 2017 22:14

FCSB continuă campania de achiziţie a jucătorilor tineri, începută în acest sezon.

Clubul roş-albastru a ajuns la un acord cu Academia de Fotbal Atletico de Madrid Bucureşti, care colaborează cu echipa Regal Sport, pentru transferul a patru jucători de viitor.

Astfel, Robert Ion, Tudor Moldovan, Ovidiu Perianu şi Aurel Pirciu vor evolua la echipa de juniori a celor de la FCSB. Cei patru joacă la mijlocul terenului şi au 17 ani.

 21032623 1387651551342385 3387015724783110382 n 1

Robert Ion şi Tudor Moldovan au fost doriţi şi de Gică Hagi, care dorea să achite 50.000 de euro pentru cei doi.

Citește și:

Lui Boloni nu i-a venit să creadă » Ce a putut să facă elevul lui în minutul 6 al barajului Metz - Saint-Etienne
Stranieri
Lui Boloni nu i-a venit să creadă » Ce a putut să facă elevul lui în minutul 6 al barajului Metz - Saint-Etienne
„Cine este cea mai faimoasă persoană din agenda ta?” » Răspunsul lui Mourinho a stârnit hohote de râs în studio
Campionate
„Cine este cea mai faimoasă persoană din agenda ta?” » Răspunsul lui Mourinho a stârnit hohote de râs în studio
Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”
Superliga
Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!


Comentarii (6)
leodede2000
leodede2000  •  22 August 2017, 08:44

Cu salariile lui ăștia patru clar ți o echipa de juniori cu toate trebuie.

leodede2000
leodede2000  •  22 August 2017, 08:42

Morutan, un penibil în tot ce face. Cred ca nici la mama lui nu-i mai place de el. Cine l-o fi inventat și pe asta ca fotbalist. Dacă îl lua Steaua se făcea un adevărat careu de asi: Enache, Popescu, Larie și noul fundaș care amândoi se pare ca nu fac cat unul și marele și inegalabilul Morutan. Ce petarde.

corectu
corectu  •  22 August 2017, 07:52

Ce gluma!

Vezi toate comentariile (6)
Comentează