FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - PETROLUL

FOTO Au suflat și în iaurt » Analiză interminabilă în camera VAR, pentru o fază evidentă din Universitatea Craiova - Petrolul

Articol de - Publicat duminica, 22 octombrie 2023 20:00 / Actualizat duminica, 22 octombrie 2023 20:27

Ionuț Coza și Sorin Costreie, oficialii VAR de la meciul Universitatea Craiova - Petrolul, au analizat mai bine de 6 minute faza golului marcat de Gicu Grozav în minutul 77. Au anulat reușita, în cele din urmă, pentru o poziție de ofsaid.

Liniile trase greșit la Poli Iași - Sepsi, scor 1-0, au mărit precauția în rândul arbitrilor din Superligă. Atenția suplimentară pe care o acordă fazelor de ofsaid aduce momente lungi de întrerupere.

Ovidiu Hațegan, celebrat de ambele echipe la meciul 300 ca „central” în prima ligă
CSU CRAIOVA - PETROLUL

Gol anulat după 6 minute de analiză în CS Universitatea Craiova - Petrolul

În minutul 77 al meciului CSU Craiova - Petrolul, la scorul de 2-1 pentru „lupii galbeni”, Papp a recentrat cu capul spre Grozav, iar mijlocașul a scuturat plasa lui Popescu, tot cu o lovitură de cap.

Asistentul Ciprian Danșa nu a ridicat fanionul pentru ofsaid la Grozav. Ovidiu Hațegan a validat inițial reușita și a așteptat analiza din camera VAR.

Poziția în afara jocului a părut evidentă de la prima reluare. Cu toate acestea, Ionuț Coza și Sorin Costreie au stat mai bine de 6 minute pentru a da verdictul: gol anulat!

VIDEO. Ilie Balaci, omagiat de un întreg stadion în minutul 8 al duelului dintre Universitatea Craiova și Petrolul Ploiești

Iulian Dima și Szabolcs Kovacs, decizii controversate în Iași - FCU Craiova » „Roșu” anulat și eliminare dictată pentru adversari, la două minute distanță

Dorinel Munteanu, „săgeți” înainte de meciul cu CFR Cluj: „Au avut ceva avantaje pe teren propriu cu arbitrajele”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. La el chiar aveam ură. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă!”
Cel mai căutat fotbalist din Superliga în acest moment: după Dinamo și Petrolul, îl vrea și Hagi la Farul!
Universitatea Craiova a oficializat azi plecarea unui om de bază: „Baftă, Tataie!”

A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”