FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - DINAMO, DUMINICĂ 2 APRILIE, 20:30, DIGI, DOLCE, LOOK, GSP

Becali vrea să-și pună "omul de casă" la FCSB - Dinamo » Aproape că nu a existat sezon în care să nu fie aliatul echipei roş-albastre

Articol de GSP - Publicat joi, 30 martie 2017 16:06

FCSB și Dinamo se vor duela duminică, de la ora 20:30, în play-off Ligii 1. Meciul va fi în direct pe TV Dolce Sport, TV Digi Sport, Look TV și liveTEXT pe GSP.RO.

Gigi Becali a declarat că se teme de duritatea jucătorilor lui Dinamo și vrea ca meciul cu echipa alb-roșie să fie condus de Alexandru Tudor, un arbitru care nu lasă jocul liber și care în ultimul deceniu i-a ajutat mereu pe roș-albaștri.

Gazeta a analizat partidele Stelei pe care Alexandru Tudor le-a avut în carieră, iar concluzia e clară: "centralul" din București este "omul de casă al Stelei", acesta fiind și principalul motiv pentru care Becali îl solicită pe acesta la derby-ul de duminică. Aproape că n-a existat sezon în care bucureşteanul de 45 de ani să nu fie un aliat important al trupei roş-albastre, iar statistica dovedeşte clar acest lucru.

1. Sezonul 2015-2016

etapa a 4-a: FC Botoşani - FCSB, 0-1

• în minutul 55, nu a acordat penalty pentru Botoşani, după faultul lui Toşca asupra lui Batin.

etapa a 27-a: FCSB-Petrolul 2-2

• În minutul 80, n-a văzut un fault clar al lui Chiricheș asupra lui Geraldo, în careul ploieștenilor, a lăsat faza să meargă, Manasse a făcut henț și a ieșit penalty-ul din care Latovlevici a făcut 2-1

Toate meciurile în care Alexandru Tudor a dat luat decizii în favoarea Stelei pot fi citite în ediția tipărită a Gazetei Sporturilor și pe platforma Gazeta Digitală.

Alte subiecte exclusiv print:

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”