FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - DINAMO 4-0

Dinamo dă vina pe arbitraj, după ce a fost umilită de CFR Cluj » Faza incriminată de „câini”

CFR Cluj a învins-o pe Dinamo, scor 4-0, în runda #27 din Superliga. Răzvan Patriche (37 de ani) fundașul central de la Dinamo consideră că primul gol marcat de clujeni ar fi trebuit anulat.

Articol de - Publicat vineri, 23 februarie 2024 21:49 / Actualizat vineri, 23 februarie 2024 22:34

După o primă parte echilibrată, clujenii s-au distrat după pauză și au învins cu un drastic 4-0. După acest meci, CFR se clasează pe 3, cu 48 de puncte, în timp ce Dinamo ocupă locul 15, cu 22 de puncte.

La flash-interviu, Răzvan Patriche a spus că a fost faultat de Karlo Muhar la faza premergătoare primului gol, marcat de Daniel Bîrligea în minutul 52. Jocul a fost lăsat să continue de arbitrul Andrei Florin. Dinamoviștii au pierdut mingea, iar CFR a reușit să înscrie pe contraatac.

Faza la care Dinamo a cerut fault înaintea golului marcat de CFR

Apărătorul consideră că Dinamo nu a făcut un joc slab, iar rezultatul este unul nemeritat.

Răzvan Patriche acuză arbitrajul, după ce Dinamo a pierdut cu CFR

„Am început bine, apoi am avut un moment în care ne-au dominat. Am intrat la pauză, am început bine. Am primit gol după o fază la care zic că am fost faultat, se putea întoarce faza. A fost sigur fault, atac întârziat, cu genunchiul în genunchiul meu, s-a lăsat avantaj și s-a pierdut mingea imediat. E decizia arbitrului, asta este.

Rezultatul este cam dur. Nu am făcut un meci rău astăzi. Pe final, fiind 2-0, ne-au prins pe niște contre și asta a fost. Am întâlnit un adversar puternic, lupta noastră nu este cu CFR. Am avut astăzi niște absenți, sperăm ca la meciul viitor să fie apți de joc. Un rezultat nemeritat, sperăm să trecem repede peste el.

Fanii au fost alături de noi, ne-au încurajat la final. Se vede că Dinamo este o echipă iubită, peste tot pe unde jucăm ne simțim ca acasă”, a spus Răzvan Patriche, pentru Prima Sport.

VIDEO. Imagini senzaționale suprinse joi seara, la Cluj! Infern în fața hotelului lui Dinamo

Mihai Stoica a remarcat doi fotbaliști în CFR Cluj - Dinamo: „Galop de sănătate! Au jucat singuri”
CFR Cluj - Dinamo 4-0
Philip Otele dezvăluie cheia succesului zdrobitor obținut de CFR Cluj cu Dinamo: „Ăsta înseamnă spirit de echipă”
CFR CLUJ - DINAMO 4-0