FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - HERMANNSTADT 0-2

CLINCENI - HERMANNSTADT 0-2 » Sibienii se impun și urcă pe locul 2 în play-out! Cum arată clasamentul ACUM

CLINCENI - HERMANNSTADT 0-2

Articol de - Publicat sambata, 01 august 2020 07:45 / Actualizat sambata, 01 august 2020 18:29

Hermannstadt s-a impus pe terenul Academicii Clinceni, scor 2-0 (Jo Santos 34, Dâlbea 61).

Sibienii își continuă marșul pentru salvarea de la retrogradare, reușind să obțină a cincia victorie în ultimele 6 partide! Trupa lui Ruben Albes a dominat echipa decimată de accidentări a Academicii Clinceni, care a început această partidă cu doar 5 rezerve!

Oaspeții au deschis scorul în minutul 34, prin Jo Santos, care a reluat din întoarcere după ce mingea a ajuns la el cu noroc, de la adversari.

În a doua repriză, gazdele au fost foarte aproape să egaleze prin Jovan Markovic, care a reluat cu capul foarte bine, însă Cristiano a reușit o paradă de zile mari. La doar 3 minute distanță, sibienii au dat lovitura de grație prin Răzvan Dâlbea, care a reluat pe spate, cu capul, după o lovitură liberă executată de Jo Santos, marcatorul primului gol.

Hermannstadt urcă pe locul 2 în play-out după această victorie, depășindu-și rivala de astăzi. Sibienii au ajuns la 34 de puncte, 2 peste trupa lui Ilie Poenaru, și par scăpați de grijile retrogradării.

Clasament play-out Liga 1:

Clinceni - Hermannstadt 0-2

Clinceni - Hermannstadt, echipe de start

CLINCENI: Vâlceanu - Matei, Patriche, Bejan, Dobrescu - Achim, Albu, Kontoes, Buziuc - Markovic, Merloi
REZERVE: Ureche, Ion, Vanghele, Susu, Ilie
ABSENȚI: Cebotaru, Ventura, Pârvulescu (suspendați)
ANTRENOR: Ilie Poenaru

HERMANNSTADT: Cristiano - Vodă, Viera, Stoica, Opruț - Caiado, Dâlbea, Romario Pires, Jo Santos - Debeljuh, Yazalde
REZERVE: Novo, De Almeida, Luchin, Bușu, Rimane, Cordea, Dumitriu, Petrescu, Bălan
ANTRENOR: Ruben Albes

Stadion: Arena Clinceni
Arbitru: Sebastian Colțescu (Craiova) / Asistenți: Marius Nicoară (Drobeta) și Adrian Popescu (Craiova)

EXCLUSIV Academica Clinceni și-a luat „decar” brazilian, Jean Deretti » Transfer important reușit de ilfoveni

VIDEO Anamaria Prodan, prima reacție după apariția imaginilor controversate cu ea și Ruben Albes: „Toată lumea plecase!”