FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

"Comisarul" FCSB-ului și-a găsit echipă! Va evolua într-un campionat tare al Europei

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 iunie 2018 18:26

Artur Jorge, 24 de ani, s-a despărțit de FCSB, unde n-a prins decât 4 meciuri în toate competițiile, trei dintre ele fiind în Cupa României. Fotbalistul s-a întors la Braga, formația care îl împrumutase.

Revenirea a fost scurtă. Fostul fundaș al roș-albaștrilor a fost din nou împrumutat, de această dată în campionatul intern, la Vitoria Setubal, formație care a fost pe locul 14 în Portugalia în ultimul sezon.

Artur Jorge s-a făcut remarcat în mod negativ la FCSB, după ce la primul meci a înscris în proprie poartă la mai puțin de 20 de secunde de la startul partidei.

Site-ul futboldelujo.com anunță că fundașul mai are un an de contract cu Braga și va pleca în vară din postura de jucător liber de contract.

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”