FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - FC ARGEȘ 0-2

Constantin Budescu, eliminat direct în minutul 90 după ce a înjurat arbitrul » Primul roșu direct din Liga 1

Constantin Budescu (31 de ani) FOTO Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 februarie 2021 16:12 / Actualizat sambata, 06 februarie 2021 17:36

FC Argeș a învins Astra Giurgiu, scor 2-0, în runda #22 din Liga 1, iar Constantin Budescu (31 de ani) a primit direct cartonașul roșu în minutul 90, după ce l-a înjurat pe arbitrul Andrei Antonie.

În minutul 89 al partidei Astra - FC Argeș, scor 0-2, Constantin Budescu a fost extrem de nervos și l-a înjurat pe „centralul” partidei, Andrei Antonie, pentru că nu a acordat un corner pentru formația din Giurgiu.

Budescu, primul roșu direct din Liga 1

Constantin Budescu se află la primul cartonaș roșu din acest sezon și la al patrulea din Liga 1. Este pentru prima oară în cariera sa când „decarul” Astrei primește direct cartonașul roșu în campionatul României.

Astra Giurgiu, o singură victorie în 2021

Astra rămâne cu o singură victorie în 2021, cea din etapa trecută, de pe terenul Voluntariului, când trupa lui Eugen Neagoe s-a impus cu 3-1.

FC Argeș a ajuns la opt partide fără înfrângere. Piteștenii au obținut trei victorii și cinci rezultate de egalitate, iar ultima dată când trupa lui Mihai Ianovschi a pierdut pe 13 decembrie 2020, cu Academica Clinceni.

VIDEO.  Constantin Budescu, o nouă execuție uluitoare: „One thousand la mine! No problem!” » Peste 20.000 de vizualizări pe TikTok

Ianis Zicu, dezvăluire dureroasă: „Vă spun o realitate... Am probleme și acum, sper să nu ajung la proteză!”

CFR Cluj a transferat un internațional islandez care a fost adversarul României în barajul pentru EURO 2020

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”