FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FC BOTOȘANI 0-1

Costel Enache: "Golofca a fost excelent, dar trebuie să recunoaștem că am avut șansă"

Costel Enache / Foto: Ionuț Tabultoc / Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 iulie 2017 22:49

Costel Enache, antrenorul lui FC Botoșani, s-a arătat mulțumit de jocul echipei sale din victoria cu Dinamo, scor 1-0, însă recunoaște că echipa sa a avut șansă.

"Cred că mai sunt câțiva oameni în afara mea care au crezut că putem câștiga azi. În prima parte am suferit, am avut și puțină șansă, dar ne-am revenit la pauză. În repriza secundă am văzut o altă atitudine.

Noi încercăm să ieșim în evidență prin forța grupului. Azi remarcatul a fost Golofca, dar în spatele lui sunt și ceilalți jucători care poate că nu ies în evidență, dar ajută foarte mult. Știam că vom întâlni un adversar cu o forță ofensivă deosebită. La jocul de azi am avut șansă, trebuie să recunosc asta, dar îmi felicit jucătorii. Trebuie să învățăm din asta", a declarat Enache la TV Dolce Sport.

"Am avut noroc că am intrat la egalitate la pauză. Am avut noroc la faza golului și am marcat. Eu mă pregătesc bine la antrenamente și dau tot ce am mai bun la meciuri. Eu le țin pumnii dinamoviștilor în Europa League. Eu sunt dinamovist de mic. Mie mereu mi-a plăcut Torje" Cătălin Golofca

"Punctul nostru forte e omogenitatea. Avem același grup de jucători. În România s-au schimbat foarte mulți jucători și asta se vede acum" Alberto Cobrea, portar FC Botoșani