FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - CFR CLUJ

Gustavo îi bate obrazul lui Bălgrădean: „E vorba de educație”

Gustavo // foto: Imago Images +26   FOTO
Gustavo // foto: Imago Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 februarie 2022 23:10 / Actualizat sambata, 05 februarie 2022 23:50

Gustavo (30 de ani), autorul golului Craiovei în meciul cu CFR Cluj, final 1-1, a oferit poziția gazdelor cu privire la scandalul din finalul meciului

Finalul meciului din Bănie a adus nu doar golul egalizator, semnat de Gustavo, dar și momente tensionate. Cristian Bălgrădean, portarul oaspeților, a văzut cartonașul roșu, iar la centrul terenului a fost provocat un meleu.

Dan Petrescu și-a înjurat din nou un fotbalist » Microfoanele au captat momentul: „Vrei să te schimb?!”
CSU CRAIOVA - CFR CLUJ

Gustavo îi bate obrazul lui Bălgrădean: „Nu e frumos”

Întrebat despre aceste faze la finalul meciului, Gustavo a susținut că Bălgrădean a înjurat suporterii Craiovei: „Am văzut că portarul lor a înjurat suporterii noștri, asta nu e frumos. Dacă mergem și noi la Cluj, nu facem asta. E vorba de educație, nu e frumos. Dar arbitrul a răspuns, i-a dat roșu, apoi a existat o confuzie”.

Referitor la golul înscris și la desfășurarea meciului, brazilianul a spus: „Mă simt foarte fericit că am ajutat echipa. A fost un meci foarte frumos, ne-am creat foarte multe ocazii. Am marcat în ultimul minut, a fost o bucurie foarte mare la stadion. Au fost importanți și suporterii, au fost alături de noi până în ultimul minut. Așa e la Craiova, a fost foarte frumos”.

Am fost foarte tari, împreună, am crezut până în ultimul minut. Ne este greu să jucăm, este frig, dar luptăm. Ne pregătim pentru meciul următor, va fi foarte greu.

Noi luptăm meci de meci, vrem să mergem cât mai sus posibil. De mâine deja ne vom gândi la meciul următor.