FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - CFR CLUJ 3-4

„E inadmisibil, mă pufnește râsul!” » Dan Nistor, discurs dur la flash-interviu: „Mi se pare o prostie”

Dan Nistor / Sursă foto: Facebook@ Universitatea Cluj +27   FOTO
Dan Nistor / Sursă foto: Facebook@ Universitatea Cluj

Articol de - Publicat marti, 22 august 2023 00:35 / Actualizat marti, 22 august 2023 00:41

Dan Nistor, unul dintre cei mai importanți jucători ai celor de la U Cluj, a marcat din nou în acest sezon, egalând la trei în „thriller-ul” cu rivala CFR Cluj, pierdut în cele din urmă cu 3-4. A fost cea de-a patra reușită stagională pentru experimentatul fotbalist al „Șepcilor Roșii”.

Mijlocașul de 35 de ani a avut un discurs aspru la finalul partidei: „E inadmisibil să marcăm trei goluri acasă și să pierdem”, a izbucnit cel poreclit „Ceapă”.

„Nu e o seară bună. Nu pot să cred că am pierdut. Mă pufnește și râsul. Am marcat trei goluri acasă și am pierdut, mi se pare o prostie. Ei nici n-au ajuns la poarta noastră în prima repriză, scorul putea fi mult mai mare în primele 45 de minute. Fotbalul te pedepsește, însă.

U Cluj - CFR Cluj (foto: Raed Krishan - GSP)
+23 FOTO

Puteam restabili egalitatea la 4-4, din păcate nu am putut să le facem o bucurie suporterilor, pentru ei am jucat. Repet, e inadmisibil că n-am putut câștiga, deși am marcat trei goluri pe teren propriu. Trebuie să muncim mai mult la antrenamente.

Pierdem toți, câștigăm toți, trebue să fim uniți și să continuăm să muncim. S-au speculat multe lucruri (n.r. - legate de schimbarea de antrenor), nu sunt eu în măsură să comentez aceste informații. Îmi fac datoria în teren și asta e tot. Țin să vă spun că mă interesează mai puțin câte goluri și pase am, pe mine mă interesează să câștige echipa”, a spus Nistor, la Prima Sport.

Este dezamăgire, puteam obține măcar un egal de la acest meci. Nu știu ce s-a întâmplat, am lăsat foarte multe spații, iar CFR ne-a taxat și a dat 4 goluri. Un egal cred că era echitabil. La fotbal trebuie să profiți de conjunctură dacă vrei să faci ceva. Aveam nevoie de aceste goluri, dar deocamdată nu am făcut nimic. Trebuie să o țin tot așa, altfel se uită.

-  Ianis Stoica, atacant U Cluj

VIDEO „Dubla” lui Ianis Stoica n-a fost de ajuns: puștiul împrumutat de la FCSB a fost eroul primei reprize, înainte ca „U” să se prăbușeasc

Chipciu, declarații incredibile după derby-ul Clujului: „Cred că o să ajung la demență sau Alzheimer în curând. Trebuie să vorbesc cu nevastă-mea, e greu să joc așa fotbal în continuare”
U CLUJ - CFR CLUJ 3-4
E fain la Cluj! CFR câștigă un derby de poveste în fieful rivalei Universitatea: 7 goluri pe Cluj Arena!
UNIVERSITATEA CLUJ - CFR CLUJ

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!