FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT - U CLUJ 2-2

Nistor și-a spus oful: „Locul nostru nu este aici! Trebuie să fim mai atenți”

Dan Nistor // sursă foto: captură DigiSport

Articol de - Publicat luni, 28 august 2023 21:01 / Actualizat luni, 28 august 2023 21:05

Dan Nistor (35 de ani), integralist în Hermannstadt - U Cluj 2-2 și pasator decisiv la prima reușită a echipei sale, a analizat duelul de la Sibiu.

Clujenii au fost aproape să obțină a doua victorie a sezonului, dar s-au văzut egalați în ultimele minute de joc, când Alexandru Oroian a zguduit plasa porții lui Gorcea cu un șut de la distanță.

La final, Dan Nistor a reclamat două aspecte, faptul că Universitatea nu a reușit să înscrie golul 3 și lipsa de concentrare din prelungiri, când a venit golul care a închis tabela la 2-2.

„Cea mai modernă bază sportivă din județ”, inaugurată de Țociu și Palade » Imagini de tot râsul
INAUGURARE

Dan Nistor și-a spus oful după Hermannstadt - U Cluj: „Locul nostru nu este aici! Trebuie să fim mai atenți”

„Cred că a fost un meci frumos, plăcut ochiului. Au trecut abia 7 etape, era normal să fie intensitate. A fost o căldură insuportabilă, ne pare nespus de rău că nu am plecat cu cele 3 puncte. Cred că le meritam. Trebuie să fim mai atenți pe finalurile de meci, ne-au scăpat două puncte printre degete.

Nu ne-am retras în ultimele minute, conduceam și voiam să ținem de minge, dar nu am reușit să fructificăm ocaziile mari pe care le-am avut. A venit acel corner și din păcate ne-au egalat.

Cred că pe viitor vom fi mult mai atenți, că vom câștiga multe puncte și vom urca în clasament. Locul nostru nu este aici. Avem o echipă foarte bună, acum s-a schimbat și antrenorul și cred că vom face lucruri frumoase împreună”, a precizat Nistor la DigiSport.

Întrebat ce le-a transmis antrenorul Ioan Ovidiu Sabău la final de meci, Nistor a dezvăluit:

„Ne-a zis că trebuia să fim un pic mai atenți la acea ultimă fază pentru că ne-a costat. Nu am fost atenți, în ultimul minut depinde doar de concentrarea ta. Trebuie să comunici cu colegii”.

Am avut șansa să fac 3-1 și probabil că s-ar fi terminat meciul. Dar asta este, în fotbal se mai ratează, trebuie să mergem mai departe. Sunt bucuros că îmi creez ocazii, dar trebuie să fiu mult mai concentrat și să marchez la orice fază.