FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Dinamo nu a putut să învingă echipa lui Zăvăleanu » „Câinii” au remizat cu formația din liga a treia

Flavius Stoican // Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat marti, 22 februarie 2022 14:59 / Actualizat marti, 22 februarie 2022 15:10

Dinamo a remizat, scor 1-1, cu formația din liga a treia, Viitorul Cluj, club ce se află în proprietatea lui Răzvan Zăvăleanu, administratorul judiciar al roș-albilor.

Flavius Stoican a anunțat că va organiza săptămânal meciuri amicale, atunci când programul va permite acest lucru. Astăzi, Dinamo a disputat o partidă de pregătire contra celor de Viitorul Cluj, locul 4 în Seria C9, la Centrul Național de Fotbal Buftea. Alb-roșiii nu au reușit decât o remiză, 1-1, împotriva echipei lui Răzvan Zăvăleanu.

Marius Tomozei, primele declarații după operație: „Am avut ghinion. Edjouma e mai «dulău»” + Când i-au spus medicii că poate reveni pe teren
DINAMO

Dinamo a remizat cu echipa lui Răzvan Zăvăleanu

Dinamo a deschis scorul în minutul 14, prin Ahmed Bani, din pasa lui Steliano Filip, revenit în lotul alb-roșiilor. Clujenii au egalat în minutul 23, prin Denis Fărăgău.

Ultimele transferuri ale „câinilor”, Gabriel de Moura, revenit în „Ștefan cel Mare”, și Răzvan Grădinaru au fost titulari în echipa lui Flavius Stoican. Vlad Morar, al treilea jucător transferat de la Gaz Metan Mediaș, nu a făcut parte din lotul lui Dinamo pentru această partidă.

Jucătorii trimiși pe teren de Flavius Stoican

Dinamo în prima repriză: Fara – De Moura, Giafer, Grigore, Filip – Crețu, Carp – Bani, Borcea, Gradinaru – Măgureanu

Rezerve: Chesneau – Aloe, Tone, Amzar, Neculai, Mitruscsak, Celar

Dinamo în repriza secundă: Chesneau – Crețu, Giafer, Aloe, Filip – Carp (Neculai), Tone – Gradinaru (55 Mitruscsak), Bani, Amzar – Celar

Viitorul Cluj, echipa de start: Cebotari – Oarga, Borma, Dolghi, Istrate, Faragau, Calo, R. Pop, Roşca, Porumb, Al. Pop

Rezerve: Stanga – E. Bartoș, R. Bartoș, Cocis, Maxim, Mic, Raza

VIDEO. DINAMO - GAZ METAN 4-0. Stoican: „Sunt foarte bucuros pentru cele 3 puncte”

Așa s-a „rupt” lupta la titlu, între CFR și FCSB! + Șochează randamentul umilitor bifat de Universitatea Craiova

Universitatea Craiova se pregătește de alegeri » Când vor putea fanii să voteze noul președinte al clubului