FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Dinamo, cea mai indisciplinată echipă din Liga 1 » Clasamentul în funcție de cartonașele roșii

Răuță și Ehmann, eliminații de la Dinamo în meciul cu UTA // foto: Alexandra Fechete +30   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 13 februarie 2022 20:46 / Actualizat duminica, 13 februarie 2022 21:42

Dinamo a terminat cu doi jucători eliminați meciul cu UTA, scor 0-0, și a ajuns la șapte cartonașe roșii în 26 de etape. „Câinii roșii” au devenit cea mai indisciplinată echipă din Liga 1.

În meciul de la Arad, Marco Ehmann a fost trimis la vestiare în minutul 42, după ce a primit două „galbene”, iar Alexandru Răuță și-a lăsat echipa în 9 oameni din minutul 78, pentru două avertismente în doar 3 minute.

Dinamo a ajuns, astfel, la 7 eliminări în acest sezon al Ligii 1.

Cere măsuri împotriva lui Răuță, după UTA - Dinamo 0-0: „Îi iei banderola de căpitan!”

Citește mai multe știri din Liga 1:

Ionuț Badea, după 0-0 cu Dinamo: „Au jucat în semicerc, ca la handbal. Nu am pregătit echipa pentru așa ceva”

Brazilianul Eric surprinde! Ce favorit are la FCSB: „Mi se pare un jucător peste România, peste Liga 1”

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”