FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DINAMO

Eroare de arbitraj la Mediaș » Dinamo a marcat cu Gaz Metan din ofsaid

Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat luni, 06 august 2018 21:45

Dinamo a egalat la 1 prin Diogo Salomao (29 de ani) în meciul de la Gaz Metan, însă reușita portughezului n-a fost în termeni regulamentari.

Faza a plecat de la pasa lui Sergiu Hanca în stânga la Popovici, fostul jucător al Botoșaniului se afla în poziție de ofsaid, însă arbitrul asistent Alexandru Cerei n-a văzut faza bine și a lăsat jocul să continue.

Popovici a centrat de pe partea stângă, mingea a ajuns la Salomao, care l-a executat pe Batista și a stabilit scorul pauzei, 1-1.

Brigada de arbitri

Arbitru: Horațiu Feșnic (Cluj-Napoca)
Asistent 1: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca)
Asistent 2: Gero Sazbo (Cluj-Napoca)
Rezervă: Cătălin Popa (Pitești)
Observator LPF: Dan Potocianu (Reșița)
Observator CCA: Liviu Ciubotariu (Galați)

Comentarii (11)
1805213859545810
Adrian Constantin Sendroiu  •  06 August 2018, 23:46

Gazarii i-au batut pe baietii lui Nea goita cu tot arbitrajul cainesc.

156957794959669
Vili Georgescu  •  07 August 2018, 09:20
Postat de Mircea Hortensiu Tomuș pe 06 August 2018, 23:07

Comisia de disciplina a FRF trebuie sa ia imediat masuri impotriva arbitrilor din meciul Medias-Dinamo, care au arbitrat vizibil in favoarea formatiei lui N.Negoita. Ar trebui deschisa o ancheta serioasa asupra prestatie arbitrilor, care, ca si astazi, si in alte meciuri au incercat sa-i avantajeze pe dinamovisti, pana la ultimul fluier. Daca nu face acest lucru comisia de disciplina, vom avea un campionat cu valori scoase din palarie, care, atunci cand ne reprezinta in Europa ne vor face de rusine. Numai prin CORECTITUDINE vom putea avea un fotbal adevarat.

Buna dimineata Mircea Tomus. Unde ai fost anul trecut si campionatul dinainte si acum trei, patru ani cand toate statisticile scoteau Dinamo clar defavorizata de arbitri in comparatie cu alte echipe? Te-ai trezit acum dupa un meci? Nu te ingrijora, oamenii ca tine cu spirit civic se vor face auziti si Dinamo va fi pedepsita exemplar pentru anii de comunism. Echipa ta in schimb nu, ce mai conteaza acum liga a IV-a

mixmax
mixmax  •  07 August 2018, 00:38
Postat de martinpen pe 06 August 2018, 23:50

Ce minciuni fara acoperire poti sa spui... In primul rand, pana la arbitri, ia vezi tu cati fundasi erau in aparare de la Gaz metan ? Doar 3, si 5 dinamovisti... Aia erau la pascut, ce faceau in aparare ?

Ce treaba are asta cu offside-ul clar si evident bah vastangiule si mincinosule? Golul e inscris din offside si trebuie anulat. Arbitrii au tras cu rusinea de la rin si furtul a fost fatis...