FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - U CLUJ 2-2

NOTE GSP Preferații lui Becali, printre cei mai slabi în FCSB - U Cluj » Doar un jucător roș-albastru s-a remarcat

Articol de - Publicat marti, 03 octombrie 2023 07:07 / Actualizat marti, 03 octombrie 2023 10:12

FCSB a ratat la limită victoria cu U Cluj. Partida s-a terminat la egalitate, 2-2, ardelenii egalând în minutele de final.

Deși formația roș-albastră a condus de două ori, prin golurile lui Dawa (8) și Șut (39), trupa lui Ioan Ovidiu Sabău a revenit de fiecare dată, grație lui Dan Nistor (26) și Bogdan Mitrea (88). Astfel, FCSB a ratat șansa să refacă diferența de 6 puncte față de CFR Cluj.

Becali a intrat în direct și s-a luat de Dănciulescu: „Cine ești tu să spui așa ceva?” » Tensiuni la miezul nopții, a intervenit și Ilie Dumitrescu: „Gigi, tu ești cel care face asta!”
FCSB

Darius Olaru, cel mai bun de la FCSB

Formația lui Elias Charalambous a făcut un meci modest, iar singurul jucător care s-a remarcat a fost mijlocașul Darius Olaru. Acesta a primit cea mai mare notă a meciului din partea GSP, 7, la fel ca Bogdan Mitrea, Alexandru Chipciu și Dan Nistor, marcatorii lui U Cluj.

De la FCSB, nu mai puțin de 8 jucători au avut o prestație dezamăgitoare, fiind notați cu 5. Printre aceștia se află și preferații lui Gigi Becali, Ngezana, Dawa și Lixandru

Ceilalți jucători de la FCSB care au jucat sub așteptări au fost Alexandru Pantea, Ovidiu Popescu, Alexandru Băluță, David Miculescu și Octavian Popescu.

6a luat Elias Charalambous, antrnenorul FCSB. De partea cealaltă, Ioan Ovidiu Sabău a luat 7.

Cei mai slabi jucători de pe teren au fost la U Cluj. Portarul Andrei Gorcea și atacantul Florin Ilie au luat 4, cea mai mică a meciului.

Notele GSP după FCSB - U Cluj

Nu a fost rezultatul pe care l-am vrut. În prima repriză, nu am fost cum trebuia. Marea problemă a fost că nu am controlat jocul. Le-am lăsat spații mari. În repriza secundă, am încercat să reparăm greșelile, dar nu am avut control. Am avut șanse, dar când nu marchezi e posibil să încasezi. Asta ne-a costat cele trei puncte. Trebuie să devenim mai buni. Mă gândesc la următorul meci, care va fi în cinci zile. Trebuie să muncim și să continuăm.

– Elias Charalambous, antrenor FCSB

Am pregătit bine jocul, am avut curaj să jucăm. Am jucat de la egal la egal cu o echipă valoroasă. A fost un meci frumos, spectaculos, rezultatul este echitabil, chiar dacă jucătorii mei erau supărați pentru că au simțit că puteau câștiga. Noi avem jucători de calitate, de valoare, cu multă experiență, chiar dacă mulți dintre ei nu au foarte multe minute. Pentru cum suntem noi astăzi din punct de vedere fizic, sunt foarte mulțumit de cum am arătat. Nu ne-am apărat, chiar am avut momente în care am dominat. Cred că în scurt timp vom arăta și mai bine, după ce vor prinde minute și jucătorii care au venit mai târziu. Sunt foarte mulțumit de ce am la dispoziție în acest moment.

– Ioan Ovidiu Sabău, antrenor U Cluj

VIDEO Golul prin care U Cluj a obținut un punct cu FCSB

Gigi Becali anunță transferul unui atacant la FCSB: „Îmi place foarte mult Compagno, dar...”
FCSB - U CLUJ 2-2
Elias Charalambous, debusolat după ce FCSB a fost egalată în minutul 88: „Când nu tranșezi soarta jocului există mereu posibilitatea să încasezi gol”