FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

GSP LIVE // VIDEO Florin Bratu dezvăluie ce s-a întâmplat la pauza meciului Dinamo - Lazio: „Sper că nu ne gândim acum la bani”

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 mai 2019 12:37

Florin Bratu (39 de ani) a depănat amintiri la GSP LIVE alături de Costin Ștucan, de pe vremea când Dinamo se pregătea pentru Liga Campionilor.

Fostul fotbalist al „câinilor” a rememorat meciul cu Lazio, din anul 2007, când Dinamo a ratat calificarea în grupele Ligii Campionilor. După 1-1 pe Stadio Olimpico, roș-albii au condus cu scorul de 1-0 la pauză, datorită golului marcat de către Florin Bratu. La scurt timp de la revenirea de la vestiare, italienii au întors scorul și în final s-au impus cu 3-1.

„Imediat după pauză am primit două goluri și țin minte că acumulasem atâta frustrare... Mă uitam în stadion, care era plin, cred că erau 60.000 de oameni. Lumea nici nu revenise în tribune și deja era 2-1. Este incredibil”, a povestit fostul fotbalist.

Bratu a povestit ce s-a întâmplat la pauza meciului în vestiarul dinamoviștilor. Acesta a dezvăluit că a încercat să își mențină colegii motivați, pentru că a simțit o stare de relaxare.

„Țin minte că eram în pauză și era o liniște deplină și o încredere, pentru că în prima repriză Lazio nu a ajuns în careu. N-a existat. Am intervenit la pauză și i-am zis lui Pulhac, care era mai monden și îi plăcea să iasă: «Cristi, sper că nu ne gândim acum la ce facem cu banii». Toți aveam primă atunci. Le-am zis: «Haideți că mai sunt 45 de minute. Meciul nu este câștigat». Și se uita așa: «Da, da, Bratone, nicio problemă!». Am simțit o relaxare”, a spus Florin Bratu.

Vezi și:

VIDEO Povești din vestiarul lui Dinamo: totul despre conflictul dintre Bratu și N'Doye: „Avea ceva problemuțe!” + cum era să se ia la bătaie cu Prunea