FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - FCSB 0-2

„Un dezastru!” » Răducioiu l-a criticat pe Florinel Coman

Florin Răducioiu l-a criticat pe Florinel Coman pentru prestația din partida Oțelul - FCSB 0-2, duel contând pentru etapa #3 a Superligii. +27   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 30 iulie 2023 11:47 / Actualizat duminica, 30 iulie 2023 14:24

Florin Răducioiu l-a criticat pe Florinel Coman pentru prestația din partida Oțelul - FCSB 0-2, duel din etapa #3 a Superligii.

Coman a intrat după pauză la Galați și a ratat un penalty în minutul 61, la 1-0. Cu câteva minute înainte, „șeptarul” roș-albaștrilor scăpase singur cu portarul Stoian, dar s-a mișcat greu și a fost deposedat, până să finalizeze, de Rus. Ambele momente au fost analizate de fostul mare atacant al Generației de Aur.

Penalty-ul lui Florinel Coman trebuia repetat! Detaliul care a fost ignorat de „central” + De ce VAR nu a putut interveni
OȚELUL - FCSB 0-2

Florin Răducioiu: „Coman a făcut numai dezastre cu Oțelul”

Până acum l-am lăudat şi am vorbit la superlativ despre Florin. Ei bine, cu Oțelul sunt nevoit să o spun că a jucat foarte prost. Şi mă refer îndeosebi la acea fază în care a scăpat singur cu portarul şi în ultimul moment apărătorul de la Galaţi (n.r. - Andrei Rus) face acea alunecare superbă și îi suflă mingea. Ei bine, acolo am văzut un Florin Coman lent, neaşteptat de lent. Acolo am văzut că nu este deloc în seara lui bună.

Iar la 11 metri a fost un adevărat dezastru! Îmi pare rău pentru el, dar a făcut cu Oțelul numai dezastre. Îl iertăm, pentru că oricum este în formă şi faptul că are ocazii de gol înseamnă că mai trebuie să lucreze”, a spus Răducioiu la Prima Sport 1.

Gabi Balint: „Florinel Coman pare că are o suficiență în ultimul timp”

Și Gabi Balint a taxat atitudinea lui Florinel Coman de aseară:

„Coman pare că are o suficiență în ultimul timp. A intrat prea relaxat și a executat penalty-ul atât de prost... E păcat de el, pentru că e în formă și trebuie să continue pe acest drum. Trebuie să fie mult mai activ! Acum are momente când merge pe teren, când iese din joc”.

3 goluria reușit Coman în primele 4 partide ale stagiunii

Oțelul - FCSB / FOTO: Cristi Preda (GSP)
Vlad Chiricheș a rezistat 63 de minute în Oțelul - FCSB / foto: Cristi Preda (GSP)
+23 FOTO

VIDEO. Andrei Cordea e optimist: „Formăm o echipă puternică, putem câștiga campionatul”

Seara animată a Galațiului și a revenirii stângace a lui Chiricheș » Reporterii GSP au surprins 10 momente tari la Oțelul - FCSB

„Am văzut niște aiureli la TV...” » Tavi Popescu, replică dură pentru contestatarii săi, după golul splendid cu Oțelul

Lui Boloni nu i-a venit să creadă » Ce a putut să facă elevul lui în minutul 6 al barajului Metz - Saint-Etienne
Stranieri

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!