FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - VIITORUL 2-3

// FOTO Două faze controversate în repriza secundă! Arbitrul Lucian Rusandu a neumulțumit pe toată lumea

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 martie 2020 16:20

Viitorul s-a impus la Clinceni, scor 3-2. „Centralul” Lucian Rusandu a luat două decizii controversate în repriza secundă, ambele la scorul de 2-1 pentru gazde.

În minutul 58, Gabriel Iancu a înscris cu un voleu spectaculos din 10 metri. Arbitrul de centru a anulat reușita pentru un fault în atac la duelul dintre De Nooijer și un apărător advers.

A doua decizie la limită a venit în minutul 73. Rusandu a dictat lovitură de la 11 metri pentru oaspeți, parcă în compensație, la o ciocnire între Florin Bejan și Carlo Casap, jucători introduși în partea secundă pe teren. Iancu a transformat cu siguranță.

+2 FOTO

Vezi și:

VIDEO S-a păcălit Bălgrădean? Dan Petrescu, anunț-SURPRIZĂ: „S-ar putea ca Arlauskis să nu plece”

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”