FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FARUL 1-1

VIDEO+FOTO Faza de arbitraj reclamată de Gică Hagi: „N-a fost ofsaid, sută la sută”

Sepsi - Farul 1-1 » Gheorghe Hagi, 58 de ani, managerul dobrogenilor, o reclamat o fază de arbitraj petrecută în repriza a doua a duelului din runda #6 a play-off-ului. +19   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 30 aprilie 2023 07:31 / Actualizat duminica, 30 aprilie 2023 15:19

Sepsi - Farul 1-1 » Gheorghe Hagi, 58 de ani, managerul dobrogenilor, a reclamat o fază de arbitraj petrecută în repriza a doua a duelului din runda #6 a play-off-ului.

„Foarte multe ofsaiduri. O lipsă de concentrare a jucătorilor în atac?”, a fost chestionat managerul liderului la conferința de presă.

VIDEO » Gică Hagi, după Sepsi - Farul 1-1: „Toate crezi că au fost ofsaiduri?”

„Păi toate crezi că au fost ofsaiduri? Au fost foarte multe, dar eu ce să fac? Cred că la Borza, în repriza a doua, n-a fost, sută la sută. Dar n-o să vorbesc și eu de greșeli, cum face toată România (n.r. - aluzie și la scandalul de arbitraj de după Rapid - FCSB 1-0)”, a replicat „Regele”.

La ce fază face referire Hagi? În minutul 64, la 0-0, Louis Munteanu l-a angajat excelent în profunzime pe Borza, care ulterior a trimis greșit în careu la Alibec. La finalul fazei, asistentul a ridicat fanionul și, pentru că atacul nu s-a soldat cu gol, momentul nu a mai fost verificat în camera VAR.

Faza de arbitraj reclamată de Gică Hagi: „N-a fost ofsaid, sută la sută”

Am pierdut două puncte. Am făcut un meci defensiv bun. Ofensiv, nu a fost atât de bun, cu toate că puteam face 2-0. Știam că întâlnim o echipă care îți poate crea probleme dacă îi lași mingea. N-am știut să gestionăm ultimele minute, dar asta este, mergem înainte. Suntem supărați cu toții, mergem înainte, capul sus! Ăsta e fotbalul! Dacă le-am dat ocazia să marcheze, asta este.

- Gheorghe Hagi, manager Farul

Ce s-a întâmplat în celelalte meciuri ale zilei din Superliga:

Petrolul - FC Botoșani, decis la ultima fază de VAR! Noul clasament din play-out
Petrolul - FC Botoșani 1-0
CS Mioveni - FC Argeș 0-2 » Trupa lui Vintilă continuă lupta pentru salvare. CS Mioveni e retrogradată în Liga 2
Mioveni - FC Argeș 0-2

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului