FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FARUL

Gigi Becali l-a distrus după Farul - FCSB: „A pierdut toate mingile. Nu cred că îl mai vedem” + Jucătorul lăudat: „E mai bun ca Olaru”

Gigi Becali +25   FOTO
Gigi Becali

Articol de - Publicat luni, 05 februarie 2024 22:53 / Actualizat marti, 06 februarie 2024 10:58

FCSB - Farul 1-1. Gigi Becali, patronul roș-albaștrilor, l-a criticat dur pe Luis Phelipe după meci.

Brazilianul a fost titular, în minutul 25 a fost trecut în banda stângă, pe postul lui de bază. Nici așa nu l-a mulțumit pe Becali, care l-a scos la pauză și l-a certat la finalul meciului.

Gigi Becali l-a criticat pe Luis Phelipe după FCSB - Farul

„Dacă Phelipe nu-și revine, cred că m-am înșelat cu el. Eu nu mă joc la fotbal. El crede că e la distracție. Phelipe a pierdut toate mingile. Băi, ești la fotbal, dai numai printre picioare? Cred că m-am înșelat cu el, s-a putea să nu îl mai vedem.

Să dea Domnul să își revină! Cu Sepsi nu știu, poate îi mai dau o șansă. Nu renunț repede, dar când renunț, la revedere”, a declarat Gigi Becali, la emisiunea „Fotbal Club”, de la Digi Sport.

Gigi Becali, impresionat de Baba Alhassan

FCSB - Farul, etapa #24
+21 FOTO

Gigi Becali a fost impresionat, în schimb, de Baba Alhassan, titular în premieră în locul suspendatului Darius Olaru.

„Baba e mai bun și decât Șut, și decât Lixandru. Și chiar decât Olaru dacă mă gândesc mai bine”, a mai declarat Becali, potrivit sursei menționate.

Gigi Becali: „Nu sunt supărat”

Becali a vorbit în aceeași intervenție telefonică și despre rezultat, susținând că nu e dezamăgit. În plus, a dat un detaliu interesant despre Octavian Popescu, și anume că a jucat cu infiltrații.

Eu nu sunt supărat deloc. Pentru mine a fost un test. Farul e o echipă care domină adversarii. Noi am controlat tot meciul! Dacă echipa joacă așa, cu 9 puncte avans nu mai am nicio emoție. Asta în condițiile în care Coman a jucat bolnav, Olaru a fost absent, iar Tavi Popescu a avut infiltrații