FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - HERMANNSTADT 3-0

Pe cine a remarcat Ilie Dumitrescu în FCSB - Hermannstadt: „Se cunoaște asta”

Articol de - Publicat sambata, 16 decembrie 2023 22:53 / Actualizat sambata, 16 decembrie 2023 23:19

Ilie Dumitrescu a analizat victoria categorică pe care FCSB a obținut-o cu Hermannstadt, scor 3-0.

La finalul meciului, Ilie Dumitrescu a ținut să-l laude pe mijlocașul Mihai Lixandru (22 de ani).

Măldărășanu lua în calcul o măsură-șoc la pauza meciului cu FCSB: „Nu vreau să dau cu piciorul la un an și jumătate de muncă. Execrabil!”
FCSB - Hermannstadt 3-0

Pe cine a remarcat Ilie Dumitrescu în FCSB - Hermannstadt

„FCSB e foarte solidă în linia de mijloc. Lixandru e un jucător care dă echilibru. Recuperează bine și are o tehnică superioară pentru poziția asta de mijlocaș central. Se cunoaște că are școala asta a FCSB-ului. Are o progresie bună cu mingea la picior.

Și Tavi Popescu a avut o seară bună, a centrat la golul trei”, a spus Ilie Dumitrescu, potrivit digisport.ro.

Cred că am făcut un joc foarte bun. Noi, ca echipă. Am intrat foarte concentrați, știam că trebuie să luăm toate cele trei puncte. Mă bucur că le-am luat și am făcut un meci solid. Golurile? Cred că și dacă erau alții le marcau. Mă bucur că mi-au intrat în această seară și sper să continui așa. Ambele faze m-au găsit acolo în față. Mă bucur că le-am tratat corect și am marcat.

- Darius Olaru, mijlocaș FCSB

Am controlat. Am jucat un fotbal plăcut din primul minut. Am pus în practică ce am pregătit. I-am blocat foarte bine. Am dat goluri în prima repriză și ne-am făcut jocul mai ușor. Ne bucurăm pentru Olaru. Ajută foarte mult echipa. Sperăm să o țină tot așa. Aveam nevoie de cele trei puncte. Acum mai avem un meci și trebuie să câștigăm fără drept de apel. Trebuie să fim la fel de motivați.

– Florinel Coman, atacant FCSB

VIDEO Golul de 1-0 marcat de Darius Olaru

Reacția curioasă a lui Răducioiu, după FCSB - Hermannstadt: „Hai că pun eu întrebarea!”

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”