FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB 0-3

NOTE GSP Favoriții lui Becali, cei mai buni în Dinamo - FCSB + 3 fotbaliști au picat testul derby-ului

FCSB a învins-o pe Dinamo, scor 3-0. Cei mai buni oameni de pe teren au fost marcatorii golurilor, toți trei recompensați cu nota 8 în Gazeta Sporturilor.

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 ianuarie 2022 23:58 / Actualizat luni, 31 ianuarie 2022 09:43

FCSB a învins-o pe Dinamo, scor 3-0. Cei mai buni oameni de pe teren au fost considerați marcatorii golurilor, toți trei recompensați cu nota 8 în Gazeta Sporturilor.

Octavian Popescu a avut o nouă prestație sclipitoare, după cea din remiza cu CFR Cluj. Fotbalistul pe care Gigi Becali speră să obțină zeci de milioane de euro a deschis ostilitățile în derby, cu o execuție rafinată, aproape de vinclu, încă din minutul 2.

Dumitru Dragomir, fără milă după Dinamo - FCSB: „Ce meci tâmpit! Nici aviația americană nu îi salvează”
Dinamo - FCSB

Și Ianis Stoica a impresionat. Atacantul în vârstă de 19 ani a fost prezent la un singur antrenament săptămâna aceasta, din cauza unei amigdalite acute. A fost introdus în minutul 62 al derby-ului, iar 13 minute mai târziu a punctat sec, cu un șut din prima, de la marginea careului mare.

Răzvan Oaidă a fost omul bun la toate în tabăra lui Toni Petrea. Folosit la închidere, mijlocașul adus de la Botoșani s-a zbătut mult, iar în final a fost răsplătit și cu un gol, o lovitură de cap bine plasată.

Notele GSP.ro după Dinamo - FCSB 0-3: cine a impresionat și cine a rămas „repetent”

La polul opus au fost fotbaliștii dinamoviști. Niciunul nu a luat mai mult de 5. Alexandru Răuță și-a lăsat echipa în inferioritate, încă din minutul 37, și a primit nota 3. Nici Antonio Bordușanu, nici antrenorul Flavius Stoican nu au luat note de trecere, ambii cu 4. În comparație, Toni Petrea a primit 8!

Ovidiu Hațegan a condus fără probleme partida, ajutat de Radu Ghinguleac și Sebastian Gheorghe. Toți au primit nota 7.

VIDEO Conflict în tribune la Dinamo - FCSB

Meci istoric: Ultimul Dinamo - FCSB pe bătrânul stadion din „Ștefan cel Mare” » Cifrele din Derby de România

Dinamo - FCSB 0-3. Ianis Stoica: „I-am dat mesaj lui MM și m-am ținut de promisiune”