FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CSU CRAIOVA 1-1

Note GSP la derby-ul FCSB - Universitatea Craiova: MVP-surpriză + Cine sunt cei 3 „corigenți”

FCSB și CS Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1 în derby-ul rundei cu numărul 26 din SuperLigă. Malcom Edjouma, mijlocașul francez al gazdelor, a fost cel mai bun din tabăra gazdelor. +31   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 19 februarie 2023 22:25 / Actualizat duminica, 19 februarie 2023 22:29

FCSB și CS Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1 în derby-ul rundei cu numărul 26 din SuperLigă. Malcom Edjouma a fost cel mai bun din tabăra gazdelor. De la oaspeți a impresionat portarul Laurențiu Popescu.

Furia din primele secvențe părea să fie suficientă pentru victoria celor de la FCSB. Malcom Edjouma, marcatorul golului gazdelor, a primit nota 7 în Gazeta Sporturilor. Mijlocașul francez a fost activ pe durata întregii dispute, bun la recuperare și mereu la locul potrivit.

Cum a scăpat Basilio Ndong de eliminare în FCSB - Craiova » Un detaliu milimetric remarcat de Hațegan a răsturnat decizia lui Cojocaru
FCSB - CSU Craiova

Cea mai mare notă din derby a primit-o însă portarul oaspeților, Laurențiu Popescu, 8. Elvir Koljic, cel care a contribuit decisiv la egalarea în prelungiri, provocând autogolul lui Cristea, a fost recompensat cu 7. „Corigenții” partidei au fost Mateiu, Ișfan și Markovic, toți cu nota 4.