FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - HERMANNSTADT

Note GSP de la 2 la 8 după FCSB - Hermannstadt!

FCSB - Hermannstadt 5-0 +16   FOTO
FCSB - Hermannstadt 5-0

Articol de GSP - Publicat marti, 27 octombrie 2020 07:12 / Actualizat marti, 27 octombrie 2020 09:27

FCSB a reușit scorul sezonului aseară, 5-0 cu Hermannstadt, meciul fiind tranșat de roș-albaștri încă din prima repriză, când au marcat 4 goluri.

Cel mai bun fotbalist din tabăra echipei lui Toni Petrea a fost considerat Dennis Man. Arădeanul a reușit să înscrie golul 2, a pasat decisiv la a 4-a reușită și a creat și ultimul gol, singurul marcat în partea a doua a jocului.

FCSB - Hermannnstadt 5-0 » Note GSP

Ca atare, Man a primit cea mai mare notă a meciului în Gazeta de azi, 8. Imediat sub el sunt Cristea, Vână și căpitanul Florin Tănase, cu 7. La revenirea pe teren după 4 luni, Răzvan Oaidă s-a descurcat decent, primind nota 6.

La sibieni, cei mai slabi jucători au fost considerați căpitanul Viera și fundașul dreapta Scarlatache, notați cu 2! Stoperul a gafat impardonabil la golul 2 și a fost decisiv și la a treia reușită, când l-a scăpat din marcaj extrem de ușor pe Sergiu Buș.

5este cea mai mare notă primită de un fotbalist de la Hermannstadt. I-a fost atribuită portarului Cristiano, care a avut 8 intervenții salvatoare

FCSB - Hermannstadt FOTO: Cristi Preda
+12 FOTO

VIDEO. Caz incredibil la FCSB! Jucătorul a vorbit direct cu Gigi Becali: „Lasă-mă mai mult pe teren!”

Citește mai multe știri despre FCSB - Hermannstadt:

Cornel Dinu, fără milă la adresa a doi fotbaliști: „Mi s-a părut suspect de vulnerabilă. Asta nu se leagă”

Iulian Cristea, declarația serii: „Am auzit că a fost frumos golul meu. Nu l-am văzut încă” :D