LIGA 1    •   GLORIA BISTRIŢA

Paul Anton şi Marius Curtuiuş au fost împrumutaţi la Delta Tulcea

Vineri, 20 Februarie 2009

Mijlocaşii Paul Anton şi Marius Curtuiuş (foto) au fost împrumutaţi de Gloria Bistriţa la divizionara secundă Delta Tulcea până la finalul sezonului, informează, vineri, site-ul oficial al ardelenilor.

Anton (17 ani) şi Curtuiuş (19 ani) s-au aflat în cantonament cu Gloria Bistriţa în Antalya şi chiar au fost folosiţi în câteva meciuri amicale, cel de-al doilea reuşind să înscrie un gol.

Delta Tulcea se află în acest moment pe locul 4 în clasamentul Seriei I a Ligii a II-a.

Sursa: Newsin

Mijlocaşii Paul Anton şi Marius Curtuiuş (foto) au fost împrumutaţi de Gloria Bistriţa la divizionara secundă Delta Tulcea până la finalul sezonului, informează, vineri, site-ul oficial al ardelenilor.

Anton (17 ani) şi Curtuiuş (19 ani) s-au aflat în cantonament cu Gloria Bistriţa în Antalya şi chiar au fost folosiţi în câteva meciuri amicale, cel de-al doilea reuşind să înscrie un gol.

Delta Tulcea se află în acest moment pe locul 4 în clasamentul Seriei I a Ligii a II-a.

Sursa: Newsin

Comentarii (2)

 •  20 Februarie 2009, 17:26

mult succes la Delta...sa o promovatzi din nou,aratati ca locul ei nu e in liga II......Hai Delta!!!

 •  20 Februarie 2009, 16:40

mult succes !!! sper sa faceti treba la tulcea !

Vezi toate comentariile (2)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:00 Tenis, FED Cup

Australia - Belarus

Digi 2
11:00 Fotbal, Liga 2

Sportul Snagov - Pandurii Târgu Jiu

Digi 1, Look Sport
12:00 Volei M

CSM București - Steaua

Digi 4
13:00 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - Chindia Târgoviște

Digi 1, Telekom 3, Look Sport
13:30 Fotbal, Serie A

AC Parma - AC Milan

Digi 2, Telekom 1
14:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Girona

Digi 3, Telekom 2
14:30 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 4, Telekom 4
14:30 Fotbal, Premier League

Man. City - Tottenham

Eurosport
15:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Simona Halep - Kristina Mladenovic

Digi 1, Telekom 3
16:00 Fotbal, Serie A

Lazio - Chievo

Digi 2, Telekom 1
16:00 Fotbal, Turcia

Trabzonspor - Malatya

Look Sport
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Werder Bremen

Digi 3, Telekom 4
17:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Mihaela Buzărnescu - Caroline Garcia

Digi 1, Telekom 3
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Atletico

Telekom 2
19:00 Fotbal, Serie A

Juventus - Fiorentina

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Kayseri

Look Sport
19:15 Volei F

Dinamo - CSM Volei Alba Blaj

Digi 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Borussia Monchengladbach - Leipzig

Digi 3, Telekom 4
19:30 Fotbal, La Liga

Rayo - Huesca

Telekom 2
19:30 Fotbal, Premier League

Newcastle - Southampton

Eurosport
21:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 3, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga

Schalke - Hoffenheim

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, Serie A

Inter - AS Roma

Digi 3 , Telekom 1
21:45 Fotbal, La Liga

Barcelona - Real Sociedad

Digi 2, Telekom 2
22:30 Fotbal, Portugalia

Porto - Santa Clara

Look Sport
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 5 3 2 0 5 - 1 38
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 5 0 1 4 1 - 7 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
0
CSU Craiova
Mihaila 68
1
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
-
CFR Cluj
-
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-