FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - VIITORUL 2-1

Prestație jenantă: fantoma Viitorului în prima repriză cu FCSB!

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 martie 2018 21:34

Viitorul a făcut una dintre cele mai slabe prime reprize din acest sezon, pe Arena Națională, cu FCSB. Scorul final a fost 2-1.

Echipa lui Gică Hagi n-a existat în prima repriză a meciului, când a și primit două goluri, autori Budescu și Momcilovici.

Statistica în dreptul Viitorului arată de-a dreptul dezastruos! Oaspeții n-au intrat decât de 3 ori în careul roș-albaștrilor, dar niciodată periculos.

Singura încercare cât de cât în atac i-a aparținut lui Ianis Hagi, care a trimis, în minutul 43, o lovitură liberă de la 20 de metri direct în zidul format de jucătorii lui Dică.

Atât în dreptul șuturilor pe poartă, cât și în dreptul cornerelor apare cifra 0 în dreptul Viitorului. Jucătorii lui Hagi s-au mulțumit să se apere.