FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Probleme pentru un om de bază al FCSB-ului! Cum a apărut după partida cu Astra

Articol de GSP - Publicat marti, 09 mai 2017 09:29

FCSB a terminat în genunchi meciul de la Giurgiu, pe care l-a câștigat în fața Astrei în cele din urmă, scor 1-0. Fotbaliștii roș-albaștrilor au arătat mari probleme la capitolul condiție fizică.

Ca și la meciul cu Dinamo, mulți dintre steliști n-au mai putut alerga din minutul 65. FCSB a căzut fizic și s-a lăsat dominată copios de Astra Giurgiu, care a ratat mari ocazii de gol.

Dacă după meciul cu Dinamo Mihai Pintilii și Denis Alibec au acuzat probleme, acum alt stelist a avut o accidentare.

Wilfred Moke a ieșit de la vestiare șchiopătând și cu o compresă cu gheață pe mușchi. Fundașul FCSB-ului a acuzat probleme musculare, iar deocamdată nu se știe cât de gravă este accidentarea.

În cazul în care Moke nu poate juca împotriva Craiovei sâmbătă, cel mai probabil locul său va fi luat de Gabriel Tamaș.

18361472 1419016928161941 2092286366 n

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!