FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CLINCENI

Lovitură pentru Adrian Mutu la primul meci pe banca Rapidului » „S-a rupt” după doar 4 minute

Jakub Vojtus
Jakub Vojtus Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 martie 2022 20:39 / Actualizat sambata, 05 martie 2022 21:20

Adrian Mutu, 43 de ani, a primit o veste proastă în debutul meciului pe care Rapid îl joacă cu Academica Clinceni.

Primul meci, prima problemă pentru Adi Mutu la Rapid. Jakub Vojtus (28 de ani) s-a accidentat în minutul 3 și a fost nevoit să fie schimbat.

Atacantul slovac al giuleștenilor a acuzat probleme musculare după un sprint în debutul meciului. Acesta s-a întins pe jos și nu a mai putut continua partida. În locul său, Mutu a fost nevoit să-l introducă pe Adrian Bălan, golgeterul Rapidului în acest sezon.

O pierdere importantă pentru giuleșteni. Vojtus este unul dintre cei mai în formă jucători din echipă, cu două goluri în ultimele două meciuri disputate.

175.000 de euroeste cota de piață a lui Vojtus, potrivit Transfermarkt

Citește alte știri din Liga 1:

Marius Șumudică îi dă replica lui Hindrich: „Să nu vorbească urât de România, că nu a fost discriminat niciodată”
CFR Cluj
Vești bune pentru Reghecampf! Două reveniri importante înainte de meciul cu Farul
CSU CRAIOVA

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”