FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - CLINCENI 1-0

VIDEO + FOTO Două erori flagrante de arbitraj în prima repriză din Sepsi - Clinceni

Brigada condusă de Andrei Chivulete a comis două erori mari în prima repriză a partidei dintre Sepsi Sf. Gheorghe și Academica Clinceni.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 aprilie 2021 17:52 / Actualizat miercuri, 28 aprilie 2021 18:41

Brigada condusă de Andrei Chivulete a comis două erori mari în prima repriză a partidei dintre Sepsi Sf. Gheorghe și Academica Clinceni, încheiată 1-0.

Sepsi a deschis scorul în minutul 38, prin Bryan Nouvier. Mijlocașul lui Sepsi a plecat dintr-o poziție de ofsaid. Răzvan Patriche, apărătorul oaspeților, a făcut pasul în față. Asistentul Andrei Constantinescu nu a ridicat însă fanionul, iar Nouvier a înscris cu mult calm, pe sub portarul Ureche. Protestele vehemente venite din tabăra oaspeților au fost în zadar.

Două erori flagrante de arbitraj în prima repriză din Sepsi - Clinceni

Penalty nedat în Sepsi - Clinceni

Cu un minut înaintea finalului primei reprize, Andrei Dumiter a preluat mingea în colțul careului de 16 metri. A fost mai rapid decât Florin Garoș, a împins balonul, apoi a fost lovit peste picior. „Centralul” Andrei Chivulete și asistentul Andrei Constantinescu au fost plasați excelent, dar au lăsat jocul să meargă. Reluările arată un contact clar.

EXCLUSIV Liga 1 se ridică împotriva FRF! 15 din 16 cluburi au semnat prostestul și amenință cu tribunalul

EXCLUSIV Craiova, mutare de marcă pe piața transferurilor! Oltenii au cumpărat un internațional român

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!