FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FCU CRAIOVA 2-1

Cristiano Bergodi, nemulțumit de jocul elevilor săi: „Au fost mai multe contraatacuri în acest meci decât în 4-5 luni de când sunt aici”

Cristiano Bergodi

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 martie 2022 22:50 / Actualizat sambata, 05 martie 2022 08:37

Sepsi Sf. Gheorghe a învins-o pe FCU Craiova, scor 2-1, în ultima etapă a sezonului regulat. Cristiano Bergodi, antrenorul covăsnenilor, a analizat prestația echipei sale.

Bergodi s-a declarat nemulțumit de jocul elevilor săi din prima repriză, care au întors rezultatul în 8 minute.

Mircea Lucescu demontează un fake news legat de războiul din Ucraina: „Nu e adevărat! V-am spus unde sunt”
Război în Ucraina

„Am avut emoții. E foarte greu să joci împotriva acestei echipe. Știe să joace pe contraatac. Au fost mai multe contraatacuri în acest meci decât în 4-5 luni de când sunt aici. După, în a doua repriză am ieșit mai bine, băieții au jucat bine și au meritat victoria.

Chiar dacă nu am mai dat gol, am avut 3-4 ocazii mari. Ne-am jucat cu ocaziile în repriza a doua, trebuia să mai dăm goluri. Meciul a fost unul plăcut însă.

Nu eram niciodată echipa care să lase așa spații mari la mijlocul terenului și a trebuit să jucăm altceva decât ce jucăm noi de obicei. Bine că am câștigat aceste două meciuri (n.r. cu FCU Craiova și Dinamo) și am luat 6 puncte după o perioadă mai puțin reușită”, a declarat Cristiano Bergodi la Look Sport.

Am avut fluctuații în noul an. De la meciul cu Botoșani am avut 2-3 meciuri bune, cu Craiova, Gaz Metan, Dinamo, inclusiv azi, dar, în general, am avut fluctuații și n-am fost constanți. Cred că putem face un play-out bun. Dacă îmbunătățim niște lucruri, putem face un play-out foarte bun. Se joacă care pe care și punctele valorează dublu, dar eu zic că suntem pregătiți
-Cristiano Bergodi, antrenor Sepsi

N-am gestionat prea bine prima repriză, deși pe final am revenit în joc. Sunt bucuros că am terminat cu o victorie. Acum e normal să ne gândim la locurile 7-8 în play-out, ne-am redresat puțin, deși obiectivul principal era altul, adică play-off-ul
-Bogdan Mitrea, Sepsi

Cum arată clasamentul după Sepsi - FCU Craiova 2-1

Cât Mutu, Stoican și Trică la un loc » La al 8-lea mandat, Nicolo Napoli a transformat-o total pe FCU Craiova

Farul schimbă programul » Modificarea făcută de LPF pentru ultima etapă

Laszlo Pinocchio » Dioszegi și-a vândut onoarea pentru „peste un milion”. De la „ca să arăt tuturor din România că nu facem blaturi” la „100% Ștefănescu nu e de vânzare pentru FCSB”
Dinamo, victorie uriașă în instanță » „Câinii”, undă verde pentru ieșirea din insolvență
Le-a dat „seen”! MM Stoica nu a mai suportat: „Nu mă mai interesează jucătorul ăsta”

„Scaunul dentistului din Hong Kong!” » Momentul NEBUN cu Paul Gascoigne la Euro 1996: „Păcat că era glucoză în sticlă, nu gin ...”

Leonard Doroftei despre averea strânsă: „M-au vândut în Canada. Aveam de toate, dar nu aveam nimic”