FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI

Sepsi Sf. Gheorghe, încă o victorie răsunătoare în cantonamentul din Austria

Sepsi Sf. Gheorghe a câștigat meciul amical împotriva celor de la Legia Varșovia, scor 1-0.

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 iunie 2022 22:42 / Actualizat vineri, 24 iunie 2022 23:07

Sepsi Sf. Gheorghe a câștigat meciul amical împotriva celor polonezilor de la Legia Varșovia, scor 1-0.

Sepsi Sf. Gheorghe se descurcă excelent în cantonamentul din Austria. În primul test, covăsnenii s-au impus cu 3-0 în fața celor de la Ferencvaros. Astăzi, „victimă” a fost altă echipă de tradiție a Europei, Legia Varșovia. Unicul gol al partidei a fost semnat de mijlocașul Marius Ștefănescu, în minutul 28, dintr-o lovitură de la 11 metri.

UTA

Echipa de start a celor de la Sepsi în amicalul cu Legia: Began - R. Dimitrov, Bălașa, D. Ciobotariu, R. Ispas - N. Păun, F. Rența - M. Ștefănescu, C. Golofca, Sg. Șerban - V. Damașcan
Antrenor: Cristiano Bergodi

Cristiano Bergodi, mulțumit de cantonamentul din Austria

„Întotdeauna e bine atunci când câștigi. Mai avem de lucru la partea fizică, dar suntem optimiști. Toți băieții care au intrat astăzi mi-au plăcut. Avem toți jucătorii apți, nu s-au accidentat. E important pentru ciclul nostru de pregătire”, a spus Cristiano Bergodi.

Sepsi mai are programate două meciuri amicale în acastă vară. Adverasre vor fi ȚSKA Sofia (vicecampioana Bulgariei) - 27 iunie și Karlsruher (locul 12 din liga secundă a Germaniei) - 30 iunie.

Sepsi debutează în turul secund preliminar al UEFA Conference League pe 21 iulie. Adversară va fi învingătoarea dublei NK Olimpija Ljubljana (Slovenia) / Differdange (Luxemburg).

MATCHDAY EXPERIENCE » Episodul 2: STADIONUL SEPSI. Stadion nou, notă excelentă

VIDEO UTA era condusă cu 1-0 în minutul 67, apoi a ieșit la rampă Virgiliu Postolachi » Gol fabulos și rezultat neverosimil

VIDEO CFR Cluj, campioana și în meciurile amicale! Victorie în fața lui Partizan Belgrad

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga