FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - DINAMO

U Cluj - Dinamo // Foto: Raed Krishan / GSP +49   FOTO
U Cluj - Dinamo // Foto: Raed Krishan / GSP

Articol de , - Publicat sambata, 04 mai 2024 20:25 / Actualizat sambata, 04 mai 2024 22:39

U Cluj – Dinamo a început în forță: Daniel Popa a deschis scorul în minutul 6. Apoi a făcut un gest surprinzător.

Formația alb-roșie, care se află într-o situație extrem de complicată în Superligă, a avut un start de coșmar. „Câinii” au luat gol la prima acțiune importantă, chiar de la fostul lor jucător, Daniel Popa.

U Cluj - Dinamo 3-3 » „Câinii” au ratat victoria în prelungiri! Cum arată clasamentul
U CLUJ - DINAMO 3-3

FOTO. Gestul făcut de Daniel Popa după ce a marcat în U Cluj – Dinamo

Vârful de 28 de ani a fost angajat în adâncime de Roguljic, s-a demarcat excelent între fundașii lui Dinamo și a șutat din prima, de la 6 metri, pe lângă Golubovic.

Iar după ce a marcat, a făcut un gest surprinzător către fani. A ridicat mâinile, arătând că nu se bucură pentru reușita lui și că îi pare rău pentru situația „câinilor”. Motivul? Dinamo este fosta lui echipă.

+45 FOTO

Daniel Popa a semnat cu Dinamo în iulie 2016 și a aparținut de echipa alb-roșie până în iulie 2021, perioadă în care a mai fost împrumutat la FC Botoșani și Chindia. În total, Popa are 104 meciuri și 17 goluri pentru „câini”. Cu reușita din minutul 6, Daniel Popa a ajuns la 11 reușite pentru clujeni, în 42 de meciuri, acesta fiind primul lui sezon pentru „șepcile roșii”.

U Cluj, primă dublă cu Dinamo!

Înainte de meci, elevii lui Ioan Ovidiu Sabău au aflat că vor juca pe 400 de euro punctul, 1.200 de euro victoria, în confruntarea cu „câinii”, așa cum s-a întâmplat ultima oară și la meciul decisiv cu FC Voluntari, pentru calificarea în play-off. În mod uzual, U Cluj joacă pe 200 de euro punctul/600 de euro victoria, dar pentru acest joc se dublează bonusul, 400 de euro punctul/1.200 de euro victoria.