FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - VIITORUL

VIDEO+FOTO Viitorul bate Poli Iași pentru a 6-a oară la rând, scor 2-1 și urcă pe locul 2 în Liga 1

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 octombrie 2018 22:57

Poli Iași a suferit prima înfrângere în Liga 1 pe teren propriu în acest sezon. Viitorul lui Gică Hagi este formația care a dat lovitura în deplasare, câștigând 2-1. A fost al 6-lea succes la rând pentru Viitorul în fața Iașiului.

Ianis Hagi a marcat ambele goluri ale oaspeților, în timp ce pentru moldoveni a înscris Andrei Cristea. După acest succes, Viitorul urcă pe 2, în timp ce Iașiul e pe 8, cu 14 puncte.

***

FINAL POLI IAȘI - VIITORUL 1-2
A marcat: A. Cristea 42 / I. Hagi 20, 45+2
*Drăguș a ratat un penalty în minutul 45+1, dar arbitrul a decis repetarea execuției. Hagi a reușit dubla transformând acest penalty (Detalii aici)

VEZI LIVETEXT PARTIDA! / CLICK AICI PENTRU VIDEO

Echipele de start:

Poli Iași: Rusu - Zaharia, Mihăescu, Frăsinescu, Panțîru - L. Rus, Cioinac - Sanoh, Flores, Platini - A. Cristea
Rezerve: Cobrea, P. Petre, Ndongala, Enoh, Mendes, Bosoi, Mimoun

Viitorul: Cojocaru - Lima, Tîru, Luchin, De Nooijer - V. Achim, T. Băluță, I. Vînă - I. Hagi, Voduț, Drăguș

clasament actualizat

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!