FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - HERMANNSTADT 4-1

VIITORUL - HERMANNSTADT 4-1. VIDEO Gafă inexplicabilă la golul sibienilor: eroare mare a fundașului lui Hagi

Gafa lui Sebastian Mladen de la golul oaspeților. Captură Digi Sport

Articol de GSP - Publicat luni, 22 iunie 2020 21:59 / Actualizat marti, 23 iunie 2020 11:59

Viitorul a învins-o fără probleme pe Hermannstadt, 4-1, stricându-i debutul ibericului Ruben Albes.

În minutul 88, la scorul de 3-0 în favoarea Viitorului, oaspeții au reușit golul de onoare după o gafă puerilă a lui Sebastian Mladen, fundașul gazdelor. Acesta a pasat neglijent către propria poartă, însă mingea a fost interceptată de Adrian Bălan, care l-a învins fără emoții pe Tordai

Eroarea comisă de Mladen n-a avut repercusiuni în rezultatul final. Viitorul a obținut victoria, ba chiar a reușit să mai înscrie o dată până în final, Vlad Achim reușind „dubla” în prelungiri.

Gică Hagi: "Am jucat ce trebuie, am marcat şi goluri multe, sunt fericit pentru jucători"

Viitorul - Hermannstadt 4-1