FOTBAL  »  LIGA 2  »  CS MIOVENI

CS Mioveni, tot mai departe de play-off: „Parcă suntem blestemați”

Articol de - Publicat luni, 01 martie 2021 23:27 / Actualizat marti, 02 martie 2021 01:09

CS Mioveni a remizat cu ACS Comuna Recea, scor 1-1,  așa că trupa antrenată de Alexandru Pelici (47 de ani) a ratat șansa de a urca pe loc de play-off în Liga 2.

„Parcă suntem blestemați la meciurile de acasă. Am avut 7-8 ocazii clare și am terminat la egalitate cu o echipă adversă care a trecut de două ori centrul terenului. Dacă în ierarhia meciurilor din deplasare suntem pe un loc fruntaș, în clasamentul jocurilor de acasă ne situăm pe ultimele locuri” , au declarat responsabilii echipei din Mioveni.

CS Mioveni speră în continuare la play-off

„Trebuie să luăm tot în ultimele partide, dificile, cu adversari precum FC U Craiova sau Petrolul, și tot depindem și de alte rezultate. Realist vorbind avem șanse mici pentru a prinde play-off-ul dar ne vom lupta până la capăt”, au anunțat argeșenii.