FOTBAL  »  NATIONALA  »  ISRAEL - ROMÂNIA

FOTO Ce pierdere pentru israelieni: căpitanul s-a „rupt” în plin duel cu Drăguș

Eli Dasa, accidentat în plin duel cu Drăguș +7   FOTO
Eli Dasa, accidentat în plin duel cu Drăguș

Articol de - Publicat sambata, 18 noiembrie 2023 23:24 / Actualizat duminica, 19 noiembrie 2023 18:39

Pierdere grea pentru Israel în minutul 60 al meciului cu România. Căpitanul Eli Dasa (30), fundaș dreapta de la Dinamo Moscova, a ieșit accidentat, fiind înlocuit de Kanichowsky.

În repriza a doua a meciului de la Felcsut, chiar înainte de golul 2 al României, israelienii au pierdut unul dintre cei mai importanți oameni ai lor, pe căpitanul Eli Dasa, care a suferit o accidentare musculară.

Fundașul de la Dinamo Moscova a resimțit problema medicală, cel mai probabil o ruptură musculară, chiar în timp ce sprinta pentru a-l bloca pe Denis Drăguș.

Mihăilă, meci de coșmar! Ratare uluitoare cu poarta goală + ROȘU direct
ISRAEL - ROMÂNIA

Eli Dasa, căpitanul Israelului, s-a „rupt” în plin duel cu Drăguș

Căpitanul gazdelor și-a dus imediat mâna în zona posterioară a coapsei drepte și a cerut ca jocul să fie oprit, așa cum s-a și întâmplat.

+3 FOTO

Dasa s-a așezat pe gazon, echipa medicală a intervenit și a constatat că acesta nu poate continua partida. Astfel, selecționerul Alon Hazan a fost forțat să efectueze o înlocuire și l-a trimis pe teren pe Gavriel Kanichowsky.

La doar 3 minute după accidentarea lui Dasa, România a înscris golul 2, prin Ianis Hagi.