FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U21

Meciul României U21 din Georgia, aproape să nu se mai termine! » A căzut nocturna, iar meciul a fost întrerupt 9 minute

Captură TVR 2

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 iunie 2022 21:40 / Actualizat vineri, 03 iunie 2022 22:16

Georgia U21 - România U21. Moment uluitor trăit de „tricolori” pe stadionul din Gori. La scorul de 2-0 pentru gazde, în minutul 77, a căzut nocturna.

Timp  de două minute, a fost beznă totală pe stadion, iar georgienii din tribune au aprins lanternele telefoanelor.

Rapid a ofertat un fotbalist al Farului! Ce sumă ar primi Gică Hagi
RAPID

A căzut nocturna la meciul Georgia U21 - România U21

În plină dominare georgiană, elevii lui Bratu au trăit un moment rar întâlnit. Timp de 9 minute, a partida a fost întreruptă, după ce nocturna de pe stadionul din Gori s-a stricat.

Inițial, a fost beznă totală, iar ulterior au fost pornite luminile pe stadion, însă la capacitate redusă. Partida a reînceput în minutul 86, cu nocturna funcționând la 50% din capacitatea normală.

Cu 3 minute înainte de întrerupere, georgienii marcaseră golul de 2-0, prin Kapanadze, care l-a învins pe Popa cu unșut puternic la colțul scurt, din 16 metri. Același jucător deschisese scorul, în minutul 68, după o „bombă” trimisă în vinclu, din 6 metri.

România U21, echipa de start:

România U21: M. Popa (cpt) - Telcean, Drăgușin, Farcaș, A. Dumitrescu - Lixandru, Grameni - Cîmpanu, Petrila, Baiaram - Birligea
Antrenor: Florin Bratu

Edi Iordănescu și Florin Tănase, conferință de presă înainte de Muntenegru - România: „Gata cu fotbalul boem! Voi fi foarte atent în cazul lor”