FOTBAL  »  NATIONALA  »  PRELIMINARII CUPA MONDIALĂ

România - Macedonia de Nord, în vârful audiențelor TV » Câți oameni au urmărit primul meci din preliminarii

Echipa României cu Macedonia de Nord // foto: frf.ro +36   FOTO
Echipa României cu Macedonia de Nord // foto: frf.ro

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 martie 2021 11:27 / Actualizat vineri, 26 martie 2021 11:37

Meciul dintre România și Macedonia de Nord, scor 3-2, primul din preliminariile pentru Cupa Mondială din 2022, a fost lider de audiență la TV joi seara.

Victoria „tricolorilor” în meciul care a marcat startul campaniei de calificare la Mondial a fost lider pe toate segmentele de public, pe întreaga durată a difuzării, anunță PRO TV, postul care a transmis partida.

România - Macedonia de Nord, urmărit de peste 2,3 milioane de români

PRO TV a înregistrat 12,3 puncte de rating și 35,2% share pe segmentul publicului comercial, o diferență notabilă față de a doua cea mai urmărită televiziune, cu 6,7 puncte de rating și 19,2% share. Peste 2,3 milioane de telespectatori au urmărit „thriller-ul” de pe „Arena Națională”, care s-a încheiat cu bine după ce nord-macedonenii le-au oferit „tricolorilor” emoții serioase.

2,7 milioane de româniau urmărit meciul România - Macedonia de Nord în minutul de maximă audiență, la ora 22:24

Pentru România urmează duelul de foc cu Germania, care va avea loc tot pe „Arena Națională”, duminică, 28 martie. Meciul va fi transmis tot de PRO TV, în timp ce ultima partidă din această lună a „tricolorilor”, cu Armenia, va fi difuzată de PRO X, pe 31 martie.

VIDEO. Narcis Răducan: „Apărarea este dezorganizată! Ce o să facem cu Germania?”

Mai multe știri despre România - Macedonia de Nord:

„Tricolorii”, avertizați înainte de meciul cu Germania: „În felul ăsta, nemții au 4-0 la pauză”

Vlad Chiricheș, tras la răspundere de fostul său agent după meciul cu Macedonia de Nord: „Prestație impecabilă? Deloc! Nu se poate așa ceva”

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”