FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U21 - UCRAINA U21 0-1

„Demisia!” » Fanii României au răbufnit după autogolul lui Victor Dican

România U21 - Ucraina U21 0-1 » Spectatorii i-au cerut demisia selecționerului Emil Săndoi, 58 de ani, spre finalul partidei de la Campionatul European de tineret. +33   FOTO

Articol de , - Publicat sambata, 24 iunie 2023 21:19 / Actualizat sambata, 24 iunie 2023 23:45

• Ultimul meci al României U21 este programat marți, de la ora 21:45, împotriva Croației U21.
  • Fără punct în primele două partide, „tricolorii” ocupă ultima poziție în grupa B și nu mai au nici șanse matematice la calificare.

Suporterii României i-au cerut demisia lui Emil Săndoi

După autogolul semnat de Victor Dican în minutul 89, suporterii români și-au pierdut răbdarea și au început să scandeze „Demisia!”. Evident, mesaj adresat selecționerului Săndoi.

De asemenea, mai mulți fani au început să părăsească Stadionul Steaua imediat după ce Ucraina a deschis scorul.

14.309 spectatoriau fost pe Ghencea, număr oficial

Revenit în august 2022 la cârma naționalei de tineret, Săndoi are șanse infime să mai continue în această funcție. Obiectivele lui erau semifinalele Euro U21 și calificarea la Jocurile Olimpice.

FOTO. Cele mai tari imagini din partida România U21 - Ucraina U21

+29 FOTO

Tot despre naționala României:

Ultrașii României au făcut scandal la partida cu Ucraina! Momente tensionate în Ghencea
România U21 - Ucraina U21
„Tricolorii” au cerut penalty în minutul 18 al duelului cu Ucraina U21 » Imaginea surprinsă de reporterul GSP lămurește faza + Ce i-a strigat Daniel Pancu lui Emil Săndoi

Dinamo e condamnată la retrogradare! Nici victoria cu UTA nu îi asigură barajul » Toate CALCULELE: de ce rezultate indirecte au nevoie „câinii”

În 1987 termina în fața lui Hagi în cursa pentru Balonul de Aur, acum e agent imobiliar » Și-a schimbat și look-ul: „Samuraiul a plecat în vacanță!”