FOTBAL  »  NATIONALA  »  EURO U21

VIDEO „Tricolorii”, euforici după victoria de la Budapesta » Ciuleandra pe gazon + Discurs emoționant al lui Mutu

Bucuria „tricolorilor” după Ungaria - România // foto: captură @ FRF TV +43   FOTO
Bucuria „tricolorilor” după Ungaria - România // foto: captură @ FRF TV

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 martie 2021 10:12 / Actualizat duminica, 28 martie 2021 10:28

Bucuria fotbaliștilor echipei naționale de tineret după victoria cu Ungaria din grupele Campionatului European, scor 2-1, a fost imensă.

La scurt timp după fluierul final, tinerii „tricolori” și staff-ul naționalei s-au adunat pe gazonul de pe Boszik Arena și au cântat minute în șir. De la „România, România, ole, ole, ole”, fotbaliștii lui Mutu au trecut la Ciuleandra, celebrul joc popular, și au scandat „România, România, hop, hop, hop”.

La scurt timp după, jucătorii s-au mutat în fața peluzei unde a fost afișat un tricou imens al echipei naționale, care le-a ținut locul suporterilor. Iar spectacolul a continuat acolo. „Bine, băăă! Este”, a strigat Alex Pașcanu, puternic răgușit. 😀

Adrian Mutu: „Sunt mândru că sunt antrenorul vostru”

„Sunt mândru de voi. Ați dat totul, era meciul important și ați reușit să câștigați. Ceea ce mă minunează cel mai tare este spiritul vostru de luptători, unitatea pe care o aveți între voi. Ăsta este spiritul vostru, sunt mândru că sunt antrenorul vostru, felicitări!”, le-a transmis selecționerul Adrian Mutu, la masa de după partidă.

Pentru echipa națională de tineret urmează duelul decisiv cu Germania. Meciul se va juca pe 30 martie, de la ora 19:00, tot pe „Boszik Arena”.

Egalul din Germania U21 - Olanda U21 complică totul » Cum se califică România în sferturi
Euro 2021

Citește mai multe știri despre Ungaria - România:

Reacție dură din partea FRF după Ungaria - România: „Arbitraj ostil, au fost topoare! Ce să fac, să-l bat?”

Momentul care l-a iritat pe selecționerul Ungariei în meciul cu România: „A fost foarte enervant, am făcut un meci bun”