INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AL TAEE - AL NASSR

Reghe, învins de Ronaldo » Gol și pasă decisivă pentru starul portughez

Laurențiu Reghecampf

Articol de - Publicat vineri, 29 septembrie 2023 17:58 / Actualizat vineri, 29 septembrie 2023 20:13

Al Taee, echipa românilor Laurențiu Reghecampf și Andrei Cordea, a pierdut confruntarea cu Al Nassr, scor 1-2.

Al Nassr, cu Cristiano Ronaldo și Sadio Mane titulari, a învins noua formație a lui Laurențiu Reghecampf, după ce a dominat copios partida. Ronaldo a fost omul decisiv al oaspeților, reușind să ofere o pasă decisivă la golul lui Talisca (32) și să închidă meciul cu un gol din penalty în minutul 87.

Reghecampf, eșec în fața lui Ronaldo

Andrei Cordea (ex-FCSB) și Marko Dugandzic (ex-Rapid) au fost titulari în formația lui Reghe, fiind schimbați în minutul 78, respectiv 90+2. Al Taee a sperat că poate obține măcar un egal, Misidjan reușind să egaleze în minutul 79.

Al Taee ocupă locul 12 după 8 meciuri, la numai 3 puncte de zona retrogradării, însă mai poate cădea în clasament până la finalul rundei.

Al Taee - Al Nassr 1-2

Al Taee - Al Nassr. Echipele de start:

Al Taee: 1. Braga - 12. Kasim, 5. Roco, 27. Bauer, 88. Alnakhili - 30. Semedo, 8. Abdullah - 10. Misidjan, 43. Mensah, 11. Cordea - 9. Dugandzic
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Al Nassr: 44. Al Aqidi - 15. Telles, 27. Laporte, 78. Lajami, 2. Al Ghannam - 77. Brozovic, 17. Al Khaibari, 10. Mane, 25. Otavio, 94. Talisca - 7. Ronaldo
Antrenor: Luis Castro

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Românul care a refuzat naționala dezvăluie cheia succesului în Italia: „Asta face diferența în fotbalul de azi”
SASSUOLO
CUTREMUR în „cazul Negreira”. Barcelona riscă să dea faliment!
SPANIA

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”