INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

FOTO RACHETĂ! Ibrahimovic, supergol cu echipa lui Mourinho » Cifre uluitoare pentru Zlatan

Zlatan Ibrahimovic (40 de ani) a reușit un eurogol în meciul AS Roma - AC Milan 1-2. +5   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 octombrie 2021 23:45 / Actualizat luni, 01 noiembrie 2021 17:29

Tot ce trebuie să știi despre Serie A

În minutul 26, Zlatan a transformat impecabil o lovitură liberă din marginea careului, chiar dacă zidul a avut și un ajutor auxiliar - jucătorul întins pe gazon. Ibra a șutat pe lângă zid și l-a prins pe contre-pied pe goalkeeperul Rui Patricio.

Zlatan Ibrahimovic, gol din lovitură liberă în AS Roma - AC Milan 1-2

+1 FOTO
  • Capturi TV @Look Sport

A fost golul #400 marcat de Zlatan Ibrahimovic în campionate, 150 dintre ele au fost reușite doar în Serie A.

Ibrahimovic a marcat prima dată într-o ligă a Europei secolul trecut, pe 30 octombrie 1999!

Suedezul a mai înscris o dată, însă reușita a fost anulată după intervenția VAR - ofsaid. Kessie (57), din penalty, a majorat diferența pe Olimpico, în vreme ce El Shaarawy a stabilit scorul final (90+3). Roma a evoluat în superioritate numerică din minutul 65, când Theo Hernandez a văzut al doilea cartonaș galben.

Ciprian Tătărușanu a fost integralist la rossoneri în al 5-lea joc consecutiv.

AC Milan și Napoli domină Serie A

După 11 etape, Napoli și AC Milan împart primul loc în Italia, ambele cu câte 31 de puncte: 10 victorii și un egal. Napoletanii, victorioși azi la Salernitana, 1-0, au un golaveraj superior.