INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA ITALIEI

ATALANTA - JUVENTUS 3-0 // Încă un șoc în sferturile Cupei Italiei: Cristiano Ronaldo & Co, eșec rușinos pe terenul Atalantei!

Atalanta - Juventus // FOTO: Guliver/GettyImages +4   FOTO
Atalanta - Juventus // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 ianuarie 2019 23:50

Juventus a fost eliminată din sferturile Cupei Italiei, după ce a pierdut meciul cu Atalanta, 0-3.

Cu o echipă de start în care s-au regăsit Cristiano Ronaldo, Paolo Dybala și Giorgio Chellini, Juventus a avut o prestație slabă și a părăsit Cupa Italiei, trofeu câștigat sezonul trecut.

Atalanta a deschis scorul în minutul 37, prin fundașul Timothy Castagne. Acesta a marcat cu un șut de la marginea careului. Două minute mai târziu, Duvan Zapata a majorat scorul, marcând de la 14 metri.

Zapata a reușit dubla și a stabilit scorul final în minutul 86. Atacantul columbian a înterceptat o pasă la portar, l-a driblat pe Szczesny și a marcat din 6 metri, în poarta goală.

În semifinale, Atalanta va juca împotriva Fiorentinei, care a trecut de Roma cu un neverosimil 7-1. (Detalii AICI)