INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ATLETICO - BARCELONA

Horațiu Moldovan, martor la umilința suferită de Atletico în derby-ul cu Barcelona

FC Barcelona s-a impus clar pe terenul lui Atletico Madrid, scor 3-0. Horațiu Moldovan a fost martor de pe banca de rezervă.

Articol de - Publicat luni, 18 martie 2024 00:10 / Actualizat luni, 18 martie 2024 00:10

Programul complet al etapei #29

Atletico Madrid și Barcelona, sfertfinaliste în actuala ediție a Ligii Campionilor, n-au un parcurs la fel de reușit în competiția internă.

Formația lui Diego Simeone aborda meciul cu o aură a invincibilității pe teren propriu. Nu pierduse nimic acasă, în La Liga, în actuala stagiune.

Atletico Madrid, spulberată de Barcelona

Lui Joao Felix nu i-a păsat de statistică, iar în minutul 38 a deschis scorul, găsit excelent de Lewandowski, la 7 metri de poarta lui Oblak.

Vârful polonez a trecut la finalizare imediat după reluare, bară-gol, din unghi. Rezultatul final a fost stabilit de Fermin Lopez, în minutul 65, cu o lovitură de cap.

Horațiu Moldovan a fost și de această dată rezervă neutilizată. Portarul va pleca către București imediat după meci. Face parte din lotul României pentru meciurile amicale cu Irlanda de Nord și Columbia.

Clasamentul din La Liga, actualizat după Atletico Madrid - Barcelona

FINAL. Atletico - Barcelona 0-3

Pentru live și statistici, click AICI

Stadion: Vanda Metropolitano
Arbitru: Jose Sanchez Martinez

VIDEO. Cum a fost primit Pau Cubarsi în vestiarul Barcelonei după prestația din meciul cu Napoli