INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INCIDENT

VIDEO + FOTO Pumni și picioare în derby! Scene uluitoare: după 14 minute de scandal, arbitrul a fluierat finalul mai devreme

Scene uluitoare în ultimele minute ale mecului dintre Club Athletico Paranaense și Coritiba +18   FOTO

Articol de - Publicat luni, 06 februarie 2023 13:46 / Actualizat luni, 06 februarie 2023 13:50

Scene uluitoare în ultimele minute ale meciului dintre Club Athletico Paranaense și Coritiba din campionatul statului brazilian Paraná, încheiat la egalitate, 1-1.

Duminică seara, primele două clasate din Paranaense, Club Athletico și Coritiba, s-au înfruntat în etapa 7 de campionat.

Finalul de meci s-a lăsat cu o bătaie generală în toată regula, scene demne de sporturile de contact.

Gigi Becali, sunat de impresar după CFR Cluj - FCSB: „Prețul e acum de două milioane de euro. Nu vreau să-l mai dau”
CFR CLUJ - FCSB 0-1

Scene ca în ring în derby-ul brazilian dintre Club Athletico Paranaense și Coritiba

Totul a plecat de la o confruntare între Marcio Silva (Coritiba) și David Terans (Club Athletico), care a degenerat odată cu intervenția lui Alef Manga, de la Coritiba, care și-a împins adversarul.

De acolo, s-a ajuns la bătaie în toată regula. Manga a fost tăvălit, iar restul jucătorilor au împărțit pumni în stânga și în dreapta.

La un moment dat, un spectator a intrat pe gazon și l-a lovit cu piciorul pe portarul de rezervă al oaspeților, Marcao. Apoi a fost reținut de responsabilii cu securitatea. Persoana în cauză a primit interdicție pe stadion pentru un an!

+14 FOTO

Meciul a fost oprit vreme de 14 minute, înainte ca brigada de arbitri să se consulte cu cei doi căpitani de echipă și să decidă oprirea prematură a meciului, cu două minute înainte de finalul prelungirilor.

A fost primul meci din acest sezon pe care Club Athletico nu reușește să-l câștige. Totuși, rămâne lider, cu 19 puncte, două peste Coritiba.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Mesaj tulburător al unui nume mare în Turcia: „Aici e numai suferință, au murit mulți oameni. Vă rog, ajutați-ne!”. Toate competițiile, suspendate! Mulți sportivi, prinși sub dărâmături

Ce scuză a găsit Pep Guardiola pentru eșecul lui Manchester City în fața lui Tottenham: „E ca și cum ai merge în nordul Europei”

L'Equipe contrazice UEFA » Surpriză: francezii au anunțat „omul meciului” în România - Ucraina 3-0

România - Ucraina » Echipa de start gândită de Edi Iordănescu pentru primul meci de la EURO 2024

CALCULE: Cum se califică România în optimi la EURO 2024, după victoria fantastică în fața Ucrainei