INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGA CAMPIONILOR

VIDEO Cosmin Olăroiu, eliminat din Liga Campionilor Asiei după un gol încasat din penalty în minutul 90+6

Cosmin Olăroiu
Cosmin Olăroiu Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 aprilie 2022 09:21 / Actualizat duminica, 24 aprilie 2022 10:08

Al Sharjah, echipă antrenată de Cosmin Olăroiu, a fost eliminată din grupele Ligii Campionilor Asiei după egalul de pe teren propriu cu Al Hilal, scor 2-2.

Aflată pe locul 3 în grupa A cu două etape înainte de finalul grupei, Al Sharjah avea nevoie de victorie în fața deținătoarei trofeului pentru a păstra șanse de calificare.

Formația lui Olăroiu a început bine și a deschis scorul rapid prin Camara (5) cu o lovitură de cap. Gazdele au continuat să atace și și-au mărit avantajul în minutele de prelungire ale primei reprize. Rashid a înscris cu un voleu superb de la marginea careului după o minge respinsă greșit de apărarea saudită.

Cosmin Olăroiu, eliminat din Liga Campionilor Asiei

Al Hilal a redus avantajul în minutul 78 prin Al Mufarrij, după o respingere greșită a portarului lui Sharjah. Lovitura de teatru pentru Cosmin Olăroiu și formația sa a venit la ultima fază a meciului. Portarul Al Housani l-a faultat în careu pe Said, iar Al Dawsari a punctat de la 11 metri în minutul 90+6.

Egalul o scoate matematic din lupta pentru optimi pe Al Sharjah, mai ales după victoria celor de la Al Rayyan în meciul cu Istiol Dushanbe în celălalt meci al grupei, scor 1-0.

Astfel, cu o etapă înaintea finalului grupelor, Al Hilal conduce grupa cu 13 puncte, urmată de Al-Rayyan cu 10 puncte și Al Sharjah cu 5. Istiqlol Dushanbe nu are niciun punct.

Video Rezumatul meciului Al Sharjah - Al Hilal 2-2

Citește alte știri din fotbalul internațional:

PSG, campioană în Franța! Al 8-lea titlu în 10 ani, după un supergol marcat de Messi
PSG-LENS 1-1
Bayern Munchen și restul » Bavarezii au câștigat al 10-lea titlu la rând în Bundesliga, după 3-1 cu Borussia Dortmund
BAYERN - DORTMUND 3-1